ADS na zgromadzeniu plenarnym KRASP

ADS na zgromadzeniu plenarnym KRASP

Powołana w 1997 r. Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich zrzesza 108 szkół wyższych, w tym 12 uczelni niepublicznych. Celem KRASP jest inspirowanie i koordynowanie współdziałania uczelni w Polsce, a także reprezentowanie wspólnych interesów uczelni akademickich. Konferencja podejmuje działania prowadzące do stworzenia efektywnego i zintegrowanego systemu edukacji w naszym kraju oraz działa na rzecz rozwoju szkolnictwa wyższego, nauki i kultury. Ważną dla polskiego szkolnictwa rolę odegrała m.in. poprzez rządowe konsultacje przy tworzeniu tzw Konstytucji dla Nauki. Współpracuje również z Asseco, które stworzyło program „Asseco Dla Uczelni”, który kompleksowo wspiera uczelnie i poprawia efektywność ich funkcjonowania za pomocą unikalnych rozwiązań IT.

“Jesteśmy zaszczyceni możliwością uczestnictwa w kolejnym spotkaniu przedstawicieli czołowych polskich szkół wyższych, zwłaszcza że byliśmy tam jedynym podmiotem, który nie reprezentował żadnej z nich. Jest to dla nas niepowtarzalna okazja, aby rozmawiać o potrzebach polskiego szkolnictwa i wspólnie wypracowywać skuteczne sposoby wspierania ich efektywności. Wdrożone przez nas do tej pory projekty pokazują, że rozwiązania IT mogą z powodzeniem wspierać nie tylko zarządzanie uczelnią, ale również sam proces nauczania”. – powiedział  Daniel Lala, Wiceprezes Zarządu Asseco Data Systems.

W 4-6 grudnia 2019 w odbywającym się w Białowieży obradach Prezydium i Zgromadzenia Plenarnego KRASP wzięło udział 150 przedstawicieli uczelni z całego kraju. Gospodarzem spotkania był Rektor Politechniki Białostockiej, która obchodziła w tym roku jubileusz 70-lecia, prof. Lech Dzienis. Obradom przewodniczył Rektor Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Jan Szmidt. W organizowanym przez Politechnikę Białostocką spotkaniu udział bierze blisko 150 przedstawicieli uczelni z całego kraju.

“Obrady Prezydium i Zgromadzenia Plenarnego KRASP są okazją do omówienia istotnych zagadnień związanych z system szkolnictwa wyższego i nauki oraz działalnością polskich uczelni. Innowacyjne projekty technologiczne wdrażane są w coraz większej ilości szkół wyższych. Bardzo mnie to cieszy, gdyż innowacje przybliżają nas do czołowych uczelni zagranicznych” – powiedział prof.dr hab. Tomasz Szapiro, członek Prezydium KRASP, rektor SGH w latach 2012-2016.Szanowna Użytkowniczko/Szanowny Użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r (zwanego dalej „Rozporządzenie”) informuję, iż:

 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Asseco Data Systems S.A. z siedzibą w Gdyni, ul. Podolska 21, 81-321 Gdynia;
 2. Kontakt do Inspektora ochrony danych w Asseco Data Systems S.A. można uzyskać pod adresem e – mail: IOD@assecods.pl, tel.+48 42 675 63 60.
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu:
  • przygotowania odpowiedzi na zapytanie na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia.
  • przesyłania informacji marketingowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej i programów automatyzujących na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną i w zw. z art. 172 ust. 1 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. prawa telekomunikacyjnego (zgoda alternatywna) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia.
 4. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do przygotowania i przedstawienia odpowiedzi na zapytanie oraz do czasu cofnięcia przez Panią/Pana wyrażonej zgody na otrzymywanie informacji marketingowych.
 5. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia/zapomnienia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Realizację wszystkich powyższych praw można zrealizować poprzez wniosek złożony na stronie https://www.daneosobowe.assecods.pl
 6. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Regulatora, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Rozporządzenia.
 7. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest niezbędne do realizacji wniosku z zapytaniem. Jest Pan/Pani zobowiązana do ich podania, a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości uzyskania odpowiedzi na wysłane zapytanie.
 8. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach przetwarzania danych osobowych podanych przy utworzeniu Konta i uzupełnianiu danych w nim zawartych oraz danych dotyczących aktywności w Serwisach (zgodnie z Polityką prywatności serwisu internetowego Asseco Data Systems S.A. Polityka prywatności)
  i aktywności związanej z naszą komunikacją mailową z Panią/Panem, a efektem takiego przetwarzania będzie dopasowanie informacji marketingowych dotyczących naszych produktów i usług, które mogą Panią/Pana zainteresować.

POLITYKA PRYWATNOŚCI