ADS przyspieszył obsługę programów 500+ i 300+

ADS przyspieszył obsługę programów 500+ i 300+

System Rodzina+, dedykowany do obsługi świadczeń „Rodzina 500+” i „Dobry Start” funkcjonuje w 9 największych polskich miastach. W związku z rozszerzeniem w 2019 r. grupy beneficjentów objętych programem „500+” konieczna była modyfikacja systemów IT tak, aby mogły sprawnie obsłużyć większą, niż dotychczas liczbę wniosków.

Pomimo bardzo krótkiego czasu na wdrożenie, wszystkie potrzebne modyfikacje zostały ukończone z sukcesem, a przepustowość systemu potwierdza liczba przetworzonych dotychczas wniosków. Pracownicy urzędów odpowiedzialnych za obsługę świadczeń korzystają z usprawnień, takich jak np. automatyzacja rejestracji wniosków i wysyłania decyzji za pomocą e-maili opatrzonych podpisem elektronicznym. W efekcie skraca to średni czas procesu obsługi wniosku z 12 do 4 dni  – powiedział Jarosław Jastrzębski, Wiceprezes Asseco Data Systems.

System Asseco dokonuje automatycznej weryfikacji podanych przez wnioskodawcę danych osobowych i identyfikacyjnych, sprawdza m.in., czy pobierają oni inne gminne świadczenia społeczne, a także dzięki integracji z systemem NFZ potwierdza fakt zamieszkania rodziny na terenie Polski. Wszystkie informacje są następnie przekazywane do Centralnej Bazy Beneficjentów prowadzonej przez MRPiPS.

Asseco Data Systems, które specjalizuje się m.in. w tworzeniu produktów IT dedykowanych jednostkom samorządowym, odpowiedzialne jest za obsługę programów „500+” i „300+” w Krakowie, Szczecinie, Bydgoszczy, Kielcach, Toruniu, Zielonej Górze, Elblągu, Piasecznie i Rumii. W ciągu 2018 r. ADS obsłużył łącznie ponad 326.000 wniosków.Szanowna Użytkowniczko/Szanowny Użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r (zwanego dalej „Rozporządzenie”) informuję, iż:

 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Asseco Data Systems S.A. z siedzibą w Gdyni, ul. Podolska 21, 81-321 Gdynia;
 2. Kontakt do Inspektora ochrony danych w Asseco Data Systems S.A. można uzyskać pod adresem e – mail: IOD@assecods.pl, tel.+48 42 675 63 60.
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu:
  • przygotowania odpowiedzi na zapytanie na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia.
  • przesyłania informacji marketingowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej i programów automatyzujących na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną i w zw. z art. 172 ust. 1 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. prawa telekomunikacyjnego (zgoda alternatywna) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia.
 4. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do przygotowania i przedstawienia odpowiedzi na zapytanie oraz do czasu cofnięcia przez Panią/Pana wyrażonej zgody na otrzymywanie informacji marketingowych.
 5. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia/zapomnienia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Realizację wszystkich powyższych praw można zrealizować poprzez wniosek złożony na stronie https://www.daneosobowe.assecods.pl
 6. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Regulatora, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Rozporządzenia.
 7. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest niezbędne do realizacji wniosku z zapytaniem. Jest Pan/Pani zobowiązana do ich podania, a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości uzyskania odpowiedzi na wysłane zapytanie.
 8. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach przetwarzania danych osobowych podanych przy utworzeniu Konta i uzupełnianiu danych w nim zawartych oraz danych dotyczących aktywności w Serwisach (zgodnie z Polityką prywatności serwisu internetowego Asseco Data Systems S.A. Polityka prywatności)
  i aktywności związanej z naszą komunikacją mailową z Panią/Panem, a efektem takiego przetwarzania będzie dopasowanie informacji marketingowych dotyczących naszych produktów i usług, które mogą Panią/Pana zainteresować.

POLITYKA PRYWATNOŚCI