Aktualności – BIL

Elastyczność małej firmy + siła i stabilność giganta IT = Asseco Data Systems

 

Jest nam niezmiernie miło poinformować wszystkich Czytelników Biuletynu Informacyjnego LEO, że proces włączenia ADH-Soft sp. z o.o. do struktur Asseco Data Systems S.A. zakończył się z początkiem stycznia 2016 roku. Przypominamy, że BIL jest kwartalnikiem, a niniejsza publikacja jest pierwszą w tym roku wydaną pod szyldem nowej firmy – Asseco Data Systems. Prezentujemy go w nowej odsłonie graficznej, ale z tymi samymi działami, do których są Państwo przyzwyczajeni. W niniejszym artykule zaprezentujemy Państwu naszą nową firmę, która łączy 10 obszarów biznesowych i tym samym oferuje bardzo zróżnicowane portfolio produktowe.

Asseco Data Systems S.A. rozpoczęła działalność operacyjną 4 stycznia 2016 roku. Spółka powstała z połączenia kompetencji 6 spółek z Grupy Asseco: Zakład Usług Informatycznych OTAGO Sp. z o.o. (Gdańsk), ADH-Soft sp. z o.o. (Warszawa), COMBIDATA Poland Sp. z o.o. (Gdynia), Centrum Komputerowe ZETO S.A. (Łódź), Przedsiębiorstwo Informatyki ZETO Bydgoszcz S.A. oraz Unizeto Technologies S.A. (Szczecin) – spółka dołączy do ADS 1 kwietnia br. i tym samym zakończy się proces połączenia komunikowany Państwu w sierpniu ubiegłego roku. Nie jest to jednak koniec zmian – obecnie rozpoczął się proces, włączenia w struktury Asseco Data Systems Pionu Infrastruktury Asseco Poland, który chcemy zakończyć 1 lipca 2016 roku. Tym samym nasza firma powiększy się o silny biznes infrastrukturalny, który będzie jednym z istotnych silników wzrostu dla Grupy Asseco.

 

Czym się zajmujemy?

Asseco Data Systems S.A. produkuje i rozwija oprogramowanie, m.in. dla sektora leasingowego oraz samorządów, dostarcza infrastrukturę informatyczną, oferuje centra danych, szkolenia i systemy zarządzania kapitałem ludzkim, specjalizuje się także w usługach bezpieczeństwa i zaufania danych oraz komunikacji masowej.

Spółka skupia wiedzę i kilkudziesięcioletnie doświadczenie około 950 ekspertów oraz różnorodne kompetencje, pozwalające być jej wiarygodnym partnerem w tworzeniu, rozwijaniu i utrzymaniu systemów informatycznych dostarczanych zarówno do biznesu jak i jednostek administracji publicznej.

Jej siłą napędową jest bliski kontakt z Klientem i doskonała znajomość jego potrzeb, czemu sprzyja działalność prowadzona w kilkunastu biurach w całej Polsce. Te atuty umożliwiają zachowanie elastyczności charakteryzującej mniejsze firmy, a także czerpanie z potencjału Grupy Asseco – polskiego giganta IT o międzynarodowej skali działania.

 

Cel powstania Spółki

Głównym celem powstania Asseco Data Systems S.A. jest stworzenie lepszych możliwości do rozwoju biznesu niż te, które wcześniej miały konsolidowane mniejsze firmy. Pozwoli też na pozyskiwanie większych kontraktów oraz dodatkowego kapitału na inwestycje. Spółka skorzysta również z potencjału, związanego z rozpoznawalnością oraz ugruntowaną pozycją marki Asseco.

Utworzenie Asseco Data Systems przyniesie szereg korzyści dla naszych obecnych
oraz przyszłych klientów, którzy uzyskają dostęp do szerszej oferty innowacyjnych
i konkurencyjnych produktów, usług oraz rozwiązań. Dzięki większemu potencjałowi,
dużemu know-how oraz bardzo dobrej znajomości potrzeb klientów, spółka będzie
mogła stać się jeszcze lepszym partnerem do współpracy.

Andrzej Dopierała, Prezes Zarządu Asseco Data Systems

Co to oznacza dla Klientów Pionu Oprogramowania dla Leasingu (dawniej ADH-Soft)?

Motorem do zaistniałych zmian jest rozwój naszego biznesu, a dotychczasowa współpraca z Klientami będzie prowadzona z zachowaniem pełnej ciągłości i profesjonalizmu. Marka LEO wchodzi do nowej spółki jako kluczowy element jej biznesu, a wszystkie produkty z jej portfolio będą nadal intensywnie rozwijane z myślą o naszych Klientach.

To, co w ramach nowej Spółki możemy zaproponować, to znacznie poszerzone portfolio produktów z innych obszarów biznesowych Asseco Data Systems, zdecydowanie lepszy i szerszy dostęp do rozwiązań technologicznych oraz wysoko wykwalifikowanych pracowników z ekspercką wiedzą.

Asseco Data Systems to stabilna firma IT z dużym zapleczem Asseco Poland, co oddaje ogromny potencjał biznesowy jaki tak duże firmy mogą zapewnić swoim Klientom. A jednocześnie jesteśmy w stanie elastycznie reagować na indywidualne potrzeby naszych Klientów, dzięki dużej niezależności, jaki nasz pion posiada w ramach całej spółki.

Zapewniamy, że dla Klientów Pionu Oprogramowania dla Leasing zostają zachowane obecne standardy oraz kanały obsługi. Wciąż do Państwa dyspozycji są dostępni nasi Konsultanci oraz Specjaliści z Serwisu LEO.

 

Nasze kompetencje znalazły odzwierciedlenie w 10 pionach biznesowej działalności

  1. Infrastruktura Informatyczna.

Naszą ofertę kierujemy zarówno do małych, średnich oraz dużych organizacji bazując na sieci biur regionalnych rozlokowanych w całej Polsce. Zapewniamy profesjonalne wsparcie klienta na każdym etapie realizacji projektu – od budowy koncepcji, dostawie infrastruktury, po wdrożenie i utrzymanie rozwiązania zgodnie z oczekiwanym poziomem SLA. Model realizacji projektów opieramy na wykorzystaniu wiedzy i doświadczeniu wysokiej klasy specjalistów. Zapewniamy klientom profesjonalne usługi świadczone na terenie całego kraju, zapewniając krótki czas reakcji oraz asystę inżynierów znających specyfikę konkretnego klienta. Posiadamy szeroki zakres autoryzacji m.in.: HP Enterprise, Lenovo, IBM, Dell, Cisco, HUAWEI, Fortinet, Microsoft, Oracle, RedHat, VMware, Veeam, APC, Juniper Networks, EMC2 oraz wielu innych.

Wybrane specjalizacje: Centra Przetwarzania Danych, Cloud Computing, ITS – Intelligent Transport Systems and Services, sieci teletransmisyjne, zarządzanie infrastrukturą IT klientów.

  1. Systemy Zarządzania Kapitałem Ludzkim.

Oferujemy nowoczesną, zaawansowaną platformę EduPortal, która wspiera klientów w unowocześnianiu szeroko rozumianych procesów HR, obejmujących m.in. rekrutację i selekcję, adaptację nowych pracowników, systemy motywacyjne, ocenę wyników pracy, ocenę i planowanie rozwoju kompetencji.

Produkty: Platforma eduPortal dla Biznesu, Platforma eduPortal dla Uczelni, Platforma eduPortal dla Szkół.

  1. Szkolenia.

Projektujemy oraz realizujemy szkolenia dotyczące m.in. rozwiązań IT, aplikacji biznesowych, zarządzania projektami i usługami oraz szkoleń rozwijających umiejętności biznesowe, a także szkoleń projektowanych na indywidualne zamówienia.

Produkty: Szkolenia IT (Microsoft, CISCO, Oracle, Novell i SUSE), Szkolenia z aplikacji biznesowych (Microsoft Office, Autodesk, ECDL, Adobe), Szkolenia z ITIL i zarządzania usługami, Szkolenia z zarządzania projektami i programami (PRINCE2®, EXIN Agile Scrum, Kompetencje w zarządzaniu projektami), Szkolenia z umiejętności biznesowych, Szkolenia językowe, Szkolenia dedykowane.

  1. Oprogramowanie dla Finansów.

Projektujemy, tworzymy i wdrażamy wyspecjalizowane oprogramowanie dla instytucji finansowych, w tym dla branży leasingowej i car fleet management (CFM).

Produkty: LEO CMS (Contract Management System), LEO GL (General Ledger), LEO CFM (Car Fleet Management), LEO SFA (Stock for Agents) wraz z aplikacją internetową webSFA, LEO Front End, Anti-Money Laundering, Czarodziej Faktur.

  1. Administracja terenowa.

Zajmujemy się tworzeniem i wdrażaniem oprogramowania wspomagającego pracę urzędów administracji samorządowej, m.in. Zintegrowanego Systemu Wspomagania Zarządzania Miastem i Gminą.

Produkty: Systemy dla instytucji samorządowych, Systemy dla placówek oświatowych, Systemy dla przedsiębiorstw komunalnych, zet.WIBO, zet.BIP, zet.PORTAL, zet.GENERATOR, UniGmina GIS.

  1. Usługi Bezpieczeństwa i Zaufania.

Specjalizujemy się w usługach potwierdzających tożsamość osób i firm w Internecie znanych pod marką Certum. Oferuje usługi zapewniające wiarygodność i bezpieczeństwo dokumentów, plików oraz urządzeń komputerowych.

Produkty: Podpis Elektroniczny, karty procesorowe i czytniki, certyfikaty CERTUM: SSL, ID, VPN, Certyfikaty Code Signing oraz usługi WebNotarius i Znacznik Czasu.

  1. Świadczenia społeczne.

Oferujemy informatyczne systemy świadczeń emerytalno-rentowych, które na bieżąco są dostosowywane do wymagań organizacyjnych i prawnych.

Produkty: EMIR-SEKS/AD dla ZUS, FARMER dla KRUS.

  1. Centrum Danych.

Oferujemy kompleksowe rozwiązania w zakresie projektowania i utrzymywania usług IT opartych o bezpieczne zasoby Centrum Danych. Charakteryzuje nas wieloletnie doświadczenie, 3 całkowicie niezależne lokalizacje geograficzne oraz wysoki standard rozwiązań technicznych i organizacyjnych.

Produkty: UniCloud, Chmura korporacyjna, Outsourcing infrastruktury, Serwery dedykowane, Usługi Backup i Disaster Recovery, Kolokacja.

  1. Komunikacja Masowa.

Oferujemy systemy pozwalające bezpiecznie i efektywnie zarządzać informacjami w postaci dokumentów (danych) zarówno w formie papierowej, jak i elektronicznej oraz aplikacje zapewniające całościową obsługę korespondencji w każdej organizacji.

Produkty: Personalizowane wydruki masowe (transakcyjne i marketingowe), Elektroniczne i Papierowe Archiwa, Obsługa korespondencji, System Obsługi eFaktur, eMailing, Drukarka Wirtualna, System monitoringu przesyłek oraz wysyłek, Bezpieczne przesyłki PIN, Repozytorium dokumentów elektronicznych, Skanowanie dokumentów, Rozwiązania portalowe, Kopertowanie.

  1. Rozwój oprogramowania.

Zapewniamy wysoko wykwalifikowany zespół programistów, analityków, architektów systemu i kierowników projektów, dysponujących bogatym doświadczeniem w modyfikacji i rozwoju oprogramowania własnego oraz w tworzeniu nowych programów na indywidualne zamówienie.

Produkty: Aplikacje mobilne, Workflow, E-mailing, Koliber.DOK Portfolio, tworzenie aplikacji na zamówienie, przejmowanie aplikacji do rozwoju i utrzymania, zarządzanie dostępem uprzywilejowanym.

 

Wszystkich zainteresowanych informacjami o naszej działalności zachęcam do odwiedzenia oficjalnej strony internetowej Asseco Data Systems: www.assecods.pl oraz śledzenia nas w social media:

 

autor: Grażyna Gołaś