BIL – Numer 2 (110), lato 2016

W najnowszym numerze 2 (110), lato 2016 znajdziesz następujące artykuły:

AKTUALNOŚCI

Asseco Data Systems na Motor Finance: Europe Conference and Awards 2016

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, że nasza firma, czołowy dostawca oprogramowania dla branży leasingowej była w tym roku partnerem i sponsorem konferencji Motor Finance: Europe Conference and Awards 2016, która odbyła się 7 kwietnia br. we Frankfurcie. Na tym prestiżowym spotkaniu instytucji, nie tylko z branży motoryzacyjnej, odbywającym się rokrocznie, gościliśmy już po raz drugi, uczestnicząc w rozmowach dotyczących istotnych zagadnień europejskiej branży motoryzacyjnej.

Sztafeta Asseco Active Team z Pionu Oprogramowania dla Leasingu pobiegła w Biegu Firmowym

Firmowa Sztafeta Asseco Active Team z Pionu Oprogramowania dla Leasingu pobiegła już po raz drugi w Biegu Firmowym, imprezie charytatywno-sportowej, której celem jest wspomaganie chorych dzieci. Bieg Firmowy odbywa się od kilku lat we Wrocławiu i w Warszawie, a my braliśmy udział w warszawskiej odsłonie, a tym razem pobiegliśmy, aby wspomóc w trudnej walce o powrót do zdrowia dwuletniego Olega Podrazy, jednego z najmłodszych podopiecznych Fundacji Everest – organizatora tej szczytnej akcji.

Akademia umiejętności LEO

Z przyjemnością chcielibyśmy poinformować Państwa o aktywacji projektu „Akademii umiejętności LEO”, którego celem jest propagowanie wiedzy oraz umiejętności obsługi systemów: LEO oraz LEO FK z zastosowaniem narzędzi analizy danych (MS Excel). Projekt ten powstał z połączenia dotychczasowego doświadczenia specjalistów Pionu Szkoleń oraz Oprogramowania dla Leasingu.

OFERTA MIESIĄCA

OPROGRAMOWANIE DLA BIZNESU

Wsady aktualizacyjne do Biura Informacji Kredytowej (BIK)

W poprzednim numerze BIL-a szczegółowo opisaliśmy sposób działania modułu Rejestr transakcji BIK, dedykowanego do obsługi okresowego wysyłania danych do bazy Biura Informacji Kredytowej (BIK), dostępnego w systemie LEO III od wersji 3.18. W niniejszym artykule autorzy skupili się na opisie zarówno prawnych aspektów zgłaszania klientów do Krajowego Rejestru Długów (KRD), jak obsługi tego procesu w systemie LEO Leasing.

Procedura wdrożenia nowej wersji

Choć zamiany są konieczne, to czasem z nimi wiąże się pewien niepokój, czy będą to zmiany na lepsze. Jednak bez nich nie ma rozwoju, nie ma postępu. Nasza propozycja, którą dla Państwa przygotowaliśmy, to nowa procedura wdrażania nowych wersji naszych systemów i aplikacji. Jesteśmy w końcowej fazie jej przygotowania, więc możemy już uchylić rąbka tajemnicy i zaprezentować kilka jej kluczowych punktów.

WYPOWIEDŻ EKSPERTA

q

ZANIM ZADZWONISZ DO SERWISU/KONSULTANTA LEO

Konfiguracja programu Generator JPK

Za nami 1 lipca 2016, a więc dzień, od którego zaczęły obowiązywać nowe przepisy dotyczące sposobu prowadzenia kontroli podatkowych. W myśl nowych przepisów dowodem w czynnościach kontrolnych stał się tzw. Jednolity Plik Kontrolny (JPK), który podatnik jest zobowiązany przekazywać na żądanie organu podatkowego. Obowiązek ten w pierwszej kolejności objął tzw. dużych podatników (w rozumieniu właściwych aktów prawnych). Asseco Data Systems oferuje swoim Klientom Generator JPK – program, który pozwala przesyłać wymagane dane do urzędów skarbowych. Niniejszy artykuł prezentuje sposób konfiguracji tego programu.