Aktualności

Sezon biegowy w pełni – Asseco Active Team na półmaratonie w Berlinie oraz na Biegu Firmowym w Warszawie

 

W ADS nie tracimy sportowego ducha i cały czas nasi biegacze z Asseco Active Team uczestniczą w różnego rodzaju biegach. Sezon biegowy trwa już w pełni, rozpoczęliśmy go maratonem w Berlinie. W czerwcu pobiegliśmy w Biegu Firmowym i nie jest to nasze ostatnie słowo w tym temacie.

Wszyscy dobiegliśmy do mety! AAT w Berlin Half Marathon 2017

 

O tym, że Asseco Active Team bierze udział w sportowych wydarzeniach pisaliśmy już nie raz. Tym razem nasze koleżanki i koledzy wzięli udział w dużym biegu masowym, jakim jest Berlin Half Marathon 2017. A wszystko odbyło się przy pięknej wiosennej pogodzie 2 kwietnia br.

 

Nasi maratończycy przygotowywali się intensywnie i rozważnie do tego wyczynu. I wszyscy dobiegli do mety! Nasza drużyna, to oprócz biegaczy z Pionu Oprogramowania dla Leasingu (: Paweł Barchwic, Marcin Kostrzewa, Andrzej Sadowski, Joanna Borkowska), także osoby z naszego szczecińskiego biura z Pionu Usługi Bezpieczeństwa i Zaufania oraz Departamentu Ubezpieczeń (Monika Chęć, Justyna Lączak, Artur Milczarek, Remigiusz Kamiński i Paweł Rzeszowski).

Paweł Barchwic podzielił się swoimi wrażeniami z biegu i napisał tak: Wspaniałym przeżyciem było spotkanie się miłośników biegania z różnych obszarów i lokalizacji na tym biegu. To niesamowite, kiedy widzisz dookoła tylu ludzi mówiących w różnych językach (choć przeważał niemiecki), czerpiących przyjemność z wysiłku fizycznego i bardzo serdecznie nastawionych do siebie. To taka „mała Unia Europejska” w najlepszym wydaniu. Organizatorzy zadbali o dużą atrakcyjność trasy. Dla mnie szczególne znacznie miało przebiegnięcie przez Bramę Brandenburską. Oglądałem ją z pewnej odległości w czasie, gdy Berlin był jeszcze przedzielony murem. To naprawdę coś niesamowitego. Nie można również pominąć przebiegnięcia przez Checkpoint Charlie, miejsca będącego bohaterem niejednego filmu pokazującego czasy Zimnej Wojny. Na koniec powiem o czymś, co spowodowało, że bieg był jeszcze przyjemniejszy. Tuż przed rozpoczęciem biegu, słońce przygrzewające od rana, zaszło za chmury i wyszło ponownie po zakończeniu biegu przez większość biegaczy. Mieliśmy zatem idealne warunki pogodowe z temperaturą około 15 stopni i niewielkim wiatrem.

Biegamy i pomagamy – AAT z Pionu Oprogramowania dla Leasingu w Biegu Firmowym 2017

 

To nasz trzeci raz, gdy sztafeta Asseco Active Team z Pionu Oprogramowania dla Leasingu pobiegła w Biegu Firmowym. Bieganie to piękny sport, wymaga sprawnych nóg i wytrwałości – a tej nam nie brakuje. W tym szczególnym biegu o charakterze sportowo-charytatywnym, jest to tym bardziej piękne, że jego uczestnicy biegnąć – pomagają tym osobom, które same bardzo często pobiec nie mogą.

 

Bieg odbył się 10 czerwca br. (sobota) w Parku Kultury w Powsinie. W skład naszej drużyny weszły następujące osoby z Pionu Oprogramowania dla Leasingu, (na zdjęciu od lewej: Marcin Kostrzewa, Paweł Barchwic, Joanna Borkowska, Krzysztof Doniec, Andrzej Sadowski.

Bieg Firmowy odbywa się od kilku lat we Wrocławiu i w Warszawie. To szczytna inicjatywa, która łączy ze sobą integrację środowiska biznesowego, promocję aktywności fizycznej i aktywność na polu społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw. AAT brał udział w warszawskiej odsłonie biegu – w tym roku pobiegliśmy, aby wspomóc, w trudnej walce o powrót do zdrowia, dwie małe dziewczynki Lidię i Maję – podopieczne Fundacji Everest. (Więcej info na stronie: http://www.biegfirmowy.pl/dla-kogo-biegniemy/).

 

Wszystkim sympatykom biegania i pomagania oraz Organizatorom biegu – Fundacji Everest, serdecznie dziękujemy za wspólną możliwość szerzenia aktywności fizycznej oraz przede wszystkim wspomagania  leczenia chorych dzieci.

autor: Grażyna Gołaś