Wypowiedź eksperta

SimplySign – zdalny podpis elektroniczny dla każdego!

 

Żyjemy w świecie, w którym dostęp do wiedzy, informacji i najnowszej technologii ma ogromne znaczenie. Prowadzenie biznesu bez nowych technologii nie jest już możliwe, jest ona istotnym czynnikiem konkurencyjnej przewagi. Wiemy o tym i w naszych laboratoriach R&D Certum przygotowaliśmy usługę zdalnego podpisu elektronicznego SimplySign. W niniejszym artykule przybliżamy Państwu jej działanie, wykorzystanie, zalety oraz korzyści.

 

q

SimplySign – zdalny podpis elektroniczny  to nowoczesne narzędzie zapewniające wygodę oraz zwiększające efektywność w pracy i w codziennym życiu. Zapewnia 100% mobilności, oszczędność czasu, a przy tym gwarantuje bezpieczeństwo czynności wykonywanych on-line. To własny, osobisty podpis w cyfrowym świecie. Ma taką samą ważność oraz moc prawną jak własnoręczny podpis – czyli wywołuje skutki prawne. Jest przypisany jednej osobie i jej danym osobowym i zawsze można go zweryfikować. Zdalny podpis elektroniczny daje w praktyce możliwość podpisywania i nadawania mocy prawnej wszelkim e-dokumentom kilkoma dotknięciami ekranu – bez dodatkowego fizycznego urządzenia w postaci tokena lub czytnika i karty.

 

Zgodny z unijnym rozporządzeniem eIDAS

 

SimplySign to zdalny podpis elektroniczny , który jest tak samo wiążący, jak podpis własnoręczny – nie tylko w Polsce, ale również na terenie całej Unii Europejskiej. Potwierdza to międzynarodowe rozporządzenie eIDAS (Nr 910/2014 z dnia 23 lipca 2014 roku). Narzędzie zapewnia pełną integralność treści podpisywanego dokumentu. Możesz mieć więc pewność, że nikt nie będzie ingerował w żadne zapisy, a e-podpis nie zostanie podrobiony.

 

Do czego i kiedy można użyć SimplySign?

 

Zdalny podpis elektroniczny ułatwi pracę wszystkim, którzy prowadzą firmę, zarządzają ludźmi, podpisują dokumenty, a do tego ciągle są w drodze między jednym a drugim spotkaniem biznesowym. Z SimplySign wszelkie formalności stają się o wiele łatwiejsze, ponieważ wszystkie ważne dokumenty takie jak np.:

 • umowy cywilno-prawne,
 • umowy leasingowe,
 • zlecenia,
 • oferty,
 • zamówienia,
 • faktury oraz inne dokumenty finansowe,
 • e-Deklaracje czy JPK [Jednolity Plik Kontrolny],
 • dokumenty medyczne,
 • korespondencję z urzędami administracji publicznej,
 • i wiele więcej.

można podpisać bezpiecznie niezależnie od miejsca i czasu.

 

Jak działa SimplySign? To proste w dwóch krokach!

 

 1. Wystarczy otworzyć dokument na urządzeniu mobilnym w SimplySign.
 2. Następnie podpisać elektronicznie dokument za pomocą SimplySign.

Dokument jest już podpisany i gotowy do wysyłki! A to daje oszczędność czasu i pieniędzy!

 

Korzyści z użytkowania zdalnego podpisu elektronicznego SimplySign

 

Używanie zdalnego podpisu elektronicznego SimplySign to wiele korzyści, na różnych płaszczyznach: biznesowej, formalno-prawnej oraz technologicznej. Z biznesowego punktu widzenia używanie SimplySign pozwala na usprawnienie lub optymalizację obecnych procesów biznesowych w firmie, dzięki czemu można zwiększyć produktywność pracowników i procesów. Zalety tej usługi, czyli szybkość, dostępność na urządzeniach mobilnych, a więc zawsze i wszędzie, pomaga zdobyć przewagę nad konkurencją. Każdy klient ma do dyspozycji merytoryczne wsparcie ekspertów Certum.

 

Jeśli chodzi o płaszczyznę formalno-prawną, to e-podpis złożony za pomocą SimplySign wywołuje taki sam skutek prawny jak podpis własnoręczny. Dodatkowo Certum podlega krajowemu organowi nadzoru, którym jest Ministerstwo Cyfryzacji. Cyklicznie przechodzi tzw. audyty zgodności według eIDAS, co gwarantuje całkowitą zgodność z ww. rozporządzeniem.

 

Żyjemy w takich czasach, że nikomu nie trzeba tłumaczyć, iż dostęp do informacji i technologii, to dziś istotne czynniki konkurencyjnej przewagi. SimplySign daje wiele technologicznych korzyści, takich jak:

 

 • prosty sposób współpracy z platformami wymiany e-dokumentów czy systemem bankowości elektronicznej,
 • zgodność ze standardem CSC (Cloud Signature Consortium) oraz platformami AdobeSign i Microsoft (podpis dla dokumentów Office),
 • integracja z workflow jak i frontendem klienta. Usługa została w 100% zaprojektowana i wdrożona w europejskich laboratoriach R&D Certum (Asseco Data Systems S.A.),
 • korzystanie zarówno za pomocą smartfona, tableta oraz klasycznie za pomocą: PC, laptopa,
 • brak wymaganego fizycznego podłączenia czytnika i karty do PC lub urządzenia mobilnego,
 • współpraca z systemami: Windows, Android, iOS, macOS.

 

Korzyści, jakie można uzyskać dzięki SimplySign pokazane zostały na poniższym filmie:

Zainteresowanie technologią naszego zdalnego e-podpisu SimplySign jest duże, m.in. jest już wykorzystywany w estońskim banku AS Inbank.

Wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej o naszej najnowszej usłudze świadczenia zdalnego podpisu elektronicznego, zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej dedykowanej SimplySign, a także do kontaktu z naszymi ekspertami. O szczegółach modeli biznesowych, w których oferujemy nasz najnowszy produkt, informujemy w niniejszym numerze w artykule z działu Oferta miesiąca.

 

autor: Mariusz Janczak, Menedżer Produktu, Pion Usług Bezpieczeństwa i Zaufania, Asseco Data Systems