Aktualności

Asseco Active Team w 3. BMW Półmaratonie Praskim

 

 

28 sierpnia br. prawobrzeżna część Warszawy została zdominowana przez biegaczy. Tego upalnego dnia po raz trzeci odbył się BMW Półmaraton Praski. W imprezie wzięło udział aż osiem tysięcy uczestników. Asseco Active Team ADS reprezentowali Paweł Barchwic oraz Joanna Borkowska.

Nie jest łatwo pokonać dystans 21,097 km. Jednak dla naszej koleżanki i naszego kolegi nie stanowiło to problemu – to zaawansowani biegacze, którzy w biegach masowych brali udział już nie raz.

 

Paweł biega regularnie od kilku lat, brał udział w wielu imprezach biegowych, w tym w PZU Maratonie Warszawskim oraz w wielu krótszych biegach, jak Wybiegaj sprawność (2014, 2015 i weźmie udział w 2016), Bieg Niepodległości (2015), czy Bieg firmowy (2015 i 2016). W BMW Półmaratonie Praskim Paweł bierze udział od początku istnienia tej imprezy i bardzo sobie chwali jej doskonałą organizację.

 

Tak o swojej pasji opowiada sam Paweł – Biegam regularnie od kilku lat. Zacząłem w ramach poprawienia kondycji przed wyprawą na Elbrus. Obecnie staram się biegać codzienne rano około 4-5 km, a w weekendy 10-20 km. Biegam razem z moim psem i w zasadzie to konieczność zapewniania mu codziennej dawki ruchu skłoniła mnie do regularnego biegania. Biegam niezależnie od pory roku, choć odpuszczam w przypadku złej pogody. Dużą przyjemność sprawia mi poranne bieganie na wyjazdach wakacyjnych. Mogę poznać nowe miejsca, zobaczyć budzące się do życia miasta/miasteczka czy obserwować przyrodę.

 

Asia wróciła do swojej pasji sprzed lat: Moje doświadczenia związane z bieganiem sięgają :-) lat 1991-1995. W latach tych brałam udział w licznych zawodach: biegi przełajowe – dystanse 1300 m / 1500 m; zawody na Stadionie Polonii Warszawa – (bieżnia) – dystans 600 m oraz sztafety 4×100 m; Bieg Bonifraterska-Agrykola – dystans 5 km.

 

Obecnie Asia ma za sobą kilka biegów masowych, jak Biegnij Warszawo (2015 i 2016), Bieg Firmowy (2016) oraz Wybiegaj Sprawność (2015 i weźmie udział w 2016). Do listy imprez biegowych dopisuje także 3. BMW Półmaraton Praski.

 

Najbliższa impreza biegowa, w której udział wezmą osoby z Pionu Oprogramowania dla Leasingu – w tym Paweł i Asia, to bieg charytatywny Wybiegaj Sprawność (Warszawa – Kępa Potocka, 09.10.2016), na który już dziś wszystkich serdecznie zapraszamy.

 

autor: Grażyna Gołaś