Oprogramowanie dla biznesu

Innowacje i udoskonalenia w LEO FK. Plan kont LEO FK – szukajcie a znajdziecie

 

Nadeszła jesień, liście milionami lecą z drzew, kasztany i żołędzie spadają tysiącami. Przyroda przygotowuje się powoli do zimowego snu. A u nas przeciwnie, praca wre, setki pomysłów budzą się do życia. Nadszedł już czas żeby się nimi z Państwem podzielić. Rozpoczynamy cykl artykułów traktujący o nowych funkcjonalnościach i usprawnieniach dotyczących Programu LEO FK. Wszystkie zmiany, o których wspomnimy, zostaną wprowadzone z myślą o Państwa wygodzie w wersji 3.21.

Zdajemy sobie sprawę, iż w codziennej pracy często konieczne jest wyszukiwanie czegoś na bardzo długiej liście. Dziś skupimy uwagę na oknie Plany kont, bo właśnie jego dotyczą rewelacyjne usprawnienia dotyczące wspomnianego procesu. Przejdźmy więc od razu do rzeczy.

 

Dodatkowe pole wyszukiwania

W oknie Plany kont otrzymają Państwo kolejne pomocne narzędzie, w postaci dodatkowego pola wyszukiwania dostępnego bezpośrednio w nim. Wszystko po to, żeby ułatwić korzystanie z Programu.

Rysunek 1.  Pole wyszukiwania w oknie Plany kont

Powyższe pole umożliwia wyszukanie i wyświetlenie kont, zawierających ciąg znaków użytych do wyszukiwania, niezależnie od ich położenia w ciągach przeszukiwanych. Nie trzeba więc dodatkowo określać, za pomocą symbolu %, o którą część przeszukiwanego ciągu chodzi.

Co najważniejsze wyszukiwanie za pomocą tego pola odbywa się zarówno dla Konta i Symbolu.

Tego rodzaju rozwiązanie będzie bardzo pomocne w sytuacji gdy pamiętają Państwo tylko częściowo, to co chcą wyszukać w oknie Plany kont, np. fragment nazwy Symbolu konta lub część numeru Konta.

Wynik wyszukiwania widoczny finalnie w oknie pozwoli Państwu sprawnie zawęzić listę do ostatecznego wyboru konta/kont.

W prezentowanym poniżej oknie wyszukane zostały konta mające w Symbolu ciąg ”OPŁ”. Jak widać na załączonym obrazku, System sprawnie wyszukał i zaprezentował konta.

Rysunek 2. Efekty wyszukiwania w oknie Plany kont po wybranej frazie

W tym samym polu wyszukiwania mogą Państwo wpisać fragment ciągu składającego się na numer konta.

Na prezentowanym poniżej oknie w pole wyszukiwania wpisano „0102”. System wyszukał i wyświetlił w palnie kont, tylko te numery kont, które zawierają w swym numerze zadany ciąg.

Rysunek 3. Efekty wyszukiwania w oknie Plany kont po ciągu liczbowym

Profile

Możemy się pochwalić jeszcze jedną innowacją, która będzie przydatna w codziennej pracy. I tym razem jest ona ściśle powiązana z operacją wyboru kont z Planu kont.

Na pewno pamiętają Państwo, że sporo czasu trzeba poświęcić na zaznaczenie kolejnych „kwadracików” obok konta, żeby je wybrać przewijając mozolnie listę. I do tego łatwo się w tym pogubić i pomylić.

Teraz dostarczymy Państwu nowe narzędzie, które pozwoli zaoszczędzić czas, pot i nerwy. Będą Państwo mieli możliwość tworzenia własnych profili, w których sami określą, które konta na liście w oknie Plany kont, mają zostać zaznaczone po jego użyciu. Personalizowany profil można odpowiednio nazwać i w trakcie jego tworzenia zaznaczyć konta, które w przyszłości będą za jego pomocą wybierane.

Rysunek 4. Konfiguracja profili wyboru kont

Posiadając skonfigurowany profil będą Państwo mogli z niego skorzystać w bardzo prosty sposób. Zwyczajnie klikając prawym przyciskiem myszki na liście kont widocznym w oknie Plany kont uzyskuje się dostęp do menu jak poniżej.

Rysunek 5. Menu z opcją konfiguracji profilu

Następnie wystarczy po prostu wybrać świeżo stworzony profil z listy i użyć go.

Rysunek 6. Użycie skonfigurowanego profilu

Taki przebieg zdarzeń spowoduje wybranie z całej listy i zaznaczenie kont określonych za pomocą profilu.

Rysunek 7. Efekty wyszukiwania w oknie Plany kont profilem

Zaznaczonych w ten sposób kont można użyć we wszystkich miejscach programu, które na to pozwalają, co jeszcze bardziej ułatwia pracę operatora systemu.

Na dziś to już wszystko, jednak zapewniamy, że to nie koniec dobrych wiadomości i już wkrótce podzielimy się z Państwem kolejnymi informacjami o innowacjach i usprawnieniach naszego oprogramowania.

 

autor: Marcin Mazur