BIL – Numer 4 (112), zima 2016

W najnowszym numerze BIL-a 4 (112), zima 2016 znajdziesz następujące artykuły:

AKTUALNOŚCI

„Pomagamy” – wspólna akcja Asseco Poland i Asseco Data Systems

 

Jest nam bardzo miło poinformować o wspólnej akcji Asseco Poland i Asseco Data Systems „Pomagamy”, o której mogą Państwo przeczytać na stronie: pomagamy.asseco.com. Celem akcji jest finansowe wsparcie organizacji oraz osób niosących pomoc najbardziej potrzebującym. Pracownicy Asseco Poland i Asseco Data Systems nie tylko wskazują instytucje, które otrzymają naszą pomoc, ale także ofiarowują swój czas i całoroczne zaangażowanie.

Asseco Data Systems S.A. łączy się z SIGILOGIC sp. z o.o. i CTPARNERS S.A.

2 listopada 2016 r. Asseco Data Systems S.A., SIGILOGIC sp. z o.o. i CTPARTNERS S.A. podpisały plan połączenia. Zgodnie z zamiarem Zarządów łączących się spółek połączenie ma nastąpić 2 stycznia 2017 r. To kolejny krok porządkujący kompetencyjny podział w ramach Grupy Asseco.

Drużyna Asseco Active Team „wybiegała” sprzęt rehabilitacyjny dla osób niepełnosprawnych

9 października 2016 r. drużyna Asseco Active Team wzięła udział w 6. edycji imprezy charytatywno-sportowej „Wybiegaj Sprawność”. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu i wraz z pozostałymi drużynami „wybiegaliśmy” sprzęt rehabilitacyjny dla osób niepełnosprawnych.

Outsourcing testów – nowa usługa w ofercie Asseco Data Systems 

O zaletach outsourcingu usług napisano już wiele, jednak niezaprzeczalną jego wartością jest oszczędność czasu pracy, poprzez zlecenie jej zewnętrznej firmie. Naszym Klientom proponujemy nową usługę – outsourcing testów kolejnych wersji Systemów: LEO, webLSP czy Tiger, przeprowadzonych przez zespół wykwalifikowanych i certyfikowanych testerów.

OFERTA MIESIĄCA

OPROGRAMOWANIE DLA BIZNESU

Lew się uczy języków! 

Na koniec roku mamy dla naszych Klientów dobrą wiadomość. System Leo w wersji 3.20 zyskał nową, bardzo pomocną funkcjonalność – rozpoznawanie znaków UNICODE. Dzięki niej każda firma leasingowa, prowadząca działalność z centralą w kraju i oddziałami za granicą, bez problemów może pracować na jednej bazie danych, która pozwala odczytywać kodowania wielu znaków i symboli.

Single Sign-On – mechanizm pojedynczego logowania

Nie da się dziś uciec od pracy w wielu systemach i aplikacjach. Z jednej strony różnorodne aplikacje ułatwiają nam codzienne obowiązki, z drugiej – logowanie się do każdej z nich oddzielnie stanowi pewną niedogodność – trzeba zapamiętać kilka, a nawet kilkanaście loginów i haseł. Wymyślono już sposób na rozwiązanie tego problemu, jest nim Single Sign-On (SSO), czyli pojedyncze logowanie. Pozwala ono dzięki jednorazowemu logowaniu na dostęp do wszystkich systemów i aplikacji zainstalowanych na naszym komputerze oraz na zdalnych serwerach, do których mamy uprawnienia.

WYPOWIEDŻ EKSPERTA

q

ZANIM ZADZWONISZ DO SERWISU/KONSULTANTA LEO

Szybcy i świetni 

Cały czas usprawniamy System LEO. Z każdą kolejną wersją zyskuje on nowe funkcjonalności lub ulepszenie już istniejących. Tym razem przyśpieszyliśmy realizację wydruków. W wersji 3.20 LEO zyskał komponent Fast Reports. Dzięki niemu mają Państwo zapewniony znacznie szybszy wydruk, nie tylko faktur, ale także wydruk zestawień systemowych.