Aktualności

Drużyna Asseco Active Team „wybiegała” sprzęt rehabilitacyjny dla osób niepełnosprawnych

 

 

9 października 2016 r. drużyna Asseco Active Team wzięła udział w 6. edycji imprezy charytatywno-sportowej „Wybiegaj Sprawność”. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu i wraz z pozostałymi drużynami „wybiegaliśmy” sprzęt rehabilitacyjny dla osób niepełnosprawnych.

 

W bardzo chłodne i pochmurne niedzielne przedpołudnie 9 października 2016 r. załoga Asseco Active Team stawiła się w warszawskim parku Kępa Potocka na starcie biegu na 5 km. Tym bardziej doceniliśmy gest Organizatorów, którzy zadbali, abyśmy się w ten chłodny dzień rozgrzali gorącą kawą i herbatą.

 

Do udziału w biegu z Asseco Data Systems z Pionu Oprogramowania dla Leasingu zgłosili się: Joanna Borkowska, Anna Rysicz, Paweł Barchwic, Paweł Czarnecki oraz Marcin Kostrzewa. Choć pogoda do ostatniej chwili była niepewna, a nasz zespół został zdziesiątkowany przez choroby i wypadki losowe, to jednak udało się przebiec 5 kilometrów w szczytnym celu.

 

Imprezę rozpoczął Janusz Bukowski – pomysłodawca biegu „Wybiegaj sprawność” (najlepsza impreza biegowa w 2015 roku wg Plebiscytu organizowanego przez Festiwal Biegowy) oraz prezes Stowarzyszenia „Dać siebie innym”. Przywitał i zachęcił zawodników do rywalizacji, a licznie przybyłe osoby towarzyszące do gorącego dopingu. Tegoroczną edycję uświetniła obecność m.in. olimpijczyka z Rio Adriana Błockiego, Spartan, Wojciecha Makowskiego, świetnego biegacza ulicznego Jakuba Nowaka czy redaktora naczelnego Przeglądu Sportowego Michała Pola.

 

Przed każdym dużym wysiłkiem fizycznym potrzebna jest rozgrzewka i tej tu także nie zabrakło – została przeprowadzona przez trenera biegania Mateusza Jasińskiego.

Foto 1. Rozgrzewka naszych biegaczy

 

Na starcie biegu głównego stanęły najpierw osoby niepełnosprawne na wózkach, a dopiero potem zdrowi zawodnicy. Na trasie biegu panowała wspaniała atmosfera i z każdej strony było słychać gorący doping. Po biegu głównym odbyły się zawody dla dzieci i młodzieży, a następnie symboliczny bieg dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Wszyscy zawodnicy zostali uhonorowani medalami, a zwycięzcy dodatkowo także pucharami.

Foto. 2. Drużyna Asseco Active Team zmęczeni po biegu, ale zadowoleni wraz ze zdobytymi medalami, od lewej: Paweł Barchwic, Joanna Borkowska, Paweł Czarnecki

 

Dzięki szczodrości wszystkich uczestników, a także sponsorów imprezy, m.in. firmy Mercedes-Benz Leasing Polska sp. z o.o. – wieloletniego klienta i partnera biznesowego ADS Pionu Oprogramowania dla Leasingu, udało się zebrać niemal 100 tys. zł. m.in. na wózki inwalidzkie, 2 specjalistyczne kombinezony rehabilitacyjne, łóżko rehabilitacyjne, podnośnik rehabilitacyjno-kąpielowy oraz 2-tygodniowy turnus rehabilitacyjny.

 

Pomaganie innym jest ważne, tym bardziej, jeśli pomoc dedykowana jest osobom niepełnosprawnym, o tym nie trzeba nikogo przekonywać. Impreza ta co roku gromadzi wielu miłośników biegania i pomagania. Nie jest to pierwszy raz, kiedy bierzemy udział w charytatywnym biegu i mamy nadzieję, że nie po raz ostatni.

 

autor: Grażyna Gołaś