Czy świat bez papieru jest możliwy? Eksperci z całego świata na Europejskim Forum Podpisu Elektronicznego.

Czy świat bez papieru jest możliwy? Eksperci z całego świata na Europejskim Forum Podpisu Elektronicznego.

Między innymi na takie pytanie będą próbowali odpowiedzieć eksperci z całego świata, którzy wezmą udział w XVI edycji Europejskiego Forum Podpisu Elektronicznego. Rozmawiać będą także o nowym prawie, które ujednolici i uprości pracę biznesu w całej Europie, najważniejszych trendach w dziedzinie e-usług oraz pokażą nowości, które zrewolucjonizują obieg dokumentów.

EFPE to największa w Europie międzynarodowa konferencja poświęcona elektronicznym usługom zaufania – w tym podpisowi elektronicznemu i PKI –  oraz elektronicznej identyfikacji i bezpieczeństwu. Organizowana jest przez Asseco Data Systems i Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny.

Na kilka dni do Szczecina zawitają znakomici goście z całego świata, by porozmawiać
o budowaniu zaufania w biznesie elektronicznym, a także o wchodzącym w życie od 1 lipca rozporządzeniu e-IDAS, czyli przełomowym akcie prawnym, który ustandaryzuje rynek usług zaufania w całej Unii Europejskiej. To najważniejsze od wielu lat zmiany prawne dotyczące identyfikacji podmiotów w biznesie, administracji i w kontaktach z wymiarem sprawiedliwości.

Obecnie w większości przypadków każdy kraj UE posiada własne rozwiązania w zakresie uwierzytelniania obywateli drogą elektroniczną - np. w kontaktach z e-urzędami lub podczas składania deklaracji podatkowych przez internet. Rozporządzenie eIDAS doprowadzi do tego, że zarówno obywatele, jak i systemy poszczególnych krajów będą mogli się dużo łatwiej komunikować ze sobą drogą elektroniczną i wymieniać dokumentami – prawnymi, administracyjnymi, oświadczeniami woli itp. Co ważne, dokumenty te zachowają swoją ważność i wartość dowodową
– tłumaczy Tomasz Litarowicz, dyrektor pionu usług bezpieczeństwa
i zaufania Asseco Data Systems.

Konferencja zostanie podzielona na trzy bloki tematyczne: „Rozporządzenie e-IDAS – nowe wyzwania i szanse przed rynkiem europejskim”, „Usługi zaufania i e-identyfikacja
– najnowsze rozwiązania i technologie na urządzenia mobilne” oraz „Usługi zaufania i e-identyfikacja i paperless country – międzynarodowe doświadczenia i kierunki rozwoju”.  Wśród gości znajdą się m.in. Leonard Rosenthol, główny architekt PDF w Adobe Systems z USA, Luca Castellani, Sekretarz Komisji ONZ ds. Międzynarodowego Prawa Handlowego (UNCITRAL) z Austrii, Nick Pope Europejskiego Instytutu Norm Telekomunikacyjnych ETSI z Wielkiej Brytanii, Iain McCallum  – Dyrektor ds. Strategii i Rozwoju z centrali GSM Association z Wielkiej Brytanii.

Podczas czerwcowej konferencji będzie także mowa o współczesnych trendach w IT,  m.in. o tym, jak nowe prawo pomoże Unii Europejskiej wejść w przyszłości do świata bez papieru. Szacuje się, że gdyby Europa zamieniła dokumenty papierowe na elektroniczne tylko w obszarze zamówień publicznych to zaoszczędziłaby nawet 100 mld euro rocznie.

Asseco Data Systems podczas EFPE 2016 zaprezentuje swój nowatorski produkt „Cloud Sign”, który wejdzie na rynek pod koniec tego roku. To rozwiązanie umożliwiające składanie podpisu elektronicznego tylko przy pomocy samego telefonu, laptopa czy innego urządzenia z wbudowaną przeglądarką www. Rozwiązanie to zrewolucjonizuje rynek podpisu w Europie, a podpisywanie elektroniczne dokumentu będzie trwało krócej niż złożenie podpisu na papierze. Tym samym dokument będzie można podpisać z każdego miejsca i praktycznie
w każdej sytuacji – podczas spotkania z przyjaciółmi, na wakacjach, itd., a samo podpisanie dokumentu będzie tak łatwe jak wysłanie SMS-a.

Dotychczasowe edycje wydarzenia cieszyły się ogromnym powodzeniem – tylko w ubiegłorocznej konferencji wzięło udział ponad 120 uczestników z blisko 20 krajów całej Europy i Azji.

- Konferencja EFPE to jedna z najważniejszych inicjatyw Asseco Data Systems. Cieszymy się, że do Szczecina przyjadą osobistości z całego świata, w tym z Azji i Stanów Zjednoczonych, by spotkać się z przedstawicielami Europy i właśnie tu rozmawiać o biznesie usług zaufania i bezpieczeństwa. – mówi Andrzej Dopierała, Prezes Asseco Data Systems.

W tym roku konferencja odbędzie się  w dniach 9-10 czerwca w szczecińskim Hotelu Radisson i na terenie Centrum Kultury Regionu Stara Rzeźnia na szczecińskiej Łasztowni. Wydarzenie otrzymało patronat honorowy Ministerstwa Rozwoju, Ministerstwa Cyfryzacji, Polskiego Komitetu Normalizacyjnego, Polskiej Izby Informatyki i Komunikacji, a także Prezydenta Miasta Szczecina.

 

Kontakt dla mediów

Rzecznik Prasowy konferencji:

Sylwia Turkiewicz
Sylwia.turkiewicz@efpe.pl
Tel. 795 011 206

Asseco Data Systems:

Jan Zaborowski, Dyrektor Działu Marketingu i Komunikacji,
Asseco Data Systems S.A., ul. Królowej Korony Polskiej 21, 70-486 Szczecin,
tel. +48 91 480 12 01, tel. kom.: 669 992 143, e-mail: jan.zaborowski@assecods.pl

Materiały do pobrania

Komunikat prasowy

PressKit

 Szanowna Użytkowniczko/Szanowny Użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r (zwanego dalej „Rozporządzenie”) informuję, iż:

 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Asseco Data Systems S.A. z siedzibą w Gdyni, ul. Podolska 21, 81-321 Gdynia;
 2. Kontakt do Inspektora ochrony danych w Asseco Data Systems S.A. można uzyskać pod adresem e – mail: IOD@assecods.pl, tel.+48 42 675 63 60.
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu:
  • przygotowania odpowiedzi na zapytanie na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia.
  • przesyłania informacji marketingowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej i programów automatyzujących na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną i w zw. z art. 172 ust. 1 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. prawa telekomunikacyjnego (zgoda alternatywna) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia.
 4. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do przygotowania i przedstawienia odpowiedzi na zapytanie oraz do czasu cofnięcia przez Panią/Pana wyrażonej zgody na otrzymywanie informacji marketingowych.
 5. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia/zapomnienia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Realizację wszystkich powyższych praw można zrealizować poprzez wniosek złożony na stronie https://www.daneosobowe.assecods.pl
 6. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Regulatora, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Rozporządzenia.
 7. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest niezbędne do realizacji wniosku z zapytaniem. Jest Pan/Pani zobowiązana do ich podania, a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości uzyskania odpowiedzi na wysłane zapytanie.
 8. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach przetwarzania danych osobowych podanych przy utworzeniu Konta i uzupełnianiu danych w nim zawartych oraz danych dotyczących aktywności w Serwisach (zgodnie z Polityką prywatności serwisu internetowego Asseco Data Systems S.A. Polityka prywatności)
  i aktywności związanej z naszą komunikacją mailową z Panią/Panem, a efektem takiego przetwarzania będzie dopasowanie informacji marketingowych dotyczących naszych produktów i usług, które mogą Panią/Pana zainteresować.

POLITYKA PRYWATNOŚCI