E-podpis Asseco data systems ułatwi cyfryzację branży HR

E-podpis Asseco data systems ułatwi cyfryzację branży HR

 

Mimo niecodziennej sytuacji, w jakiej znalazła się większość pracodawców na całym świecie, procesy realizowane przez działy HR muszą zachować ciągłość. Niektóre z nich, jak np. wnioski urlopowe już wcześniej były obsługiwane elektronicznie. Dokumenty takie jak umowy o pracę, czy zaświadczenia o zatrudnieniu były jednak drukowane i podpisywana ręcznie. W obecnym trybie pracy jest to duże utrudnienie. Jedynym rozwiązaniem, które w sposób prawnie wiążący zastępuje podpis odręczny na dokumencie papierowym jest kwalifikowany podpis elektroniczny. Korzystając z e-podpisu pracodawcy będą mogli wszystkie procesy HR-owe realizować w sposób elektroniczny, co jest dużym ułatwieniem dla obu stron.

W HR digitalizacja bardzo dobrze się sprawdza. Firmy, które zainwestowały w nią już wcześniej, mają przewagę w czasach pracy zdalnej. Elektroniczne teczki pracownicze ułatwiają wiele procesów HR-owych. Integracja platformy TETA z e-podpisem SimplySign pozwala stworzyć w pełni cyfrowy obieg dokumentów HR, zarówno pod kątem realizowania bieżących działań, jak również przy archiwizacji dokumentów pracowniczych. Do tej pory nie było tak kompleksowego rozwiązania na rynku – powiedziała Katarzyna Jaśniewicz, menedżer produktu Teta w firmie Unit4.

Platforma Teta umożliwia generowanie dokumentów HR oraz prowadzenie tzw. teczek pracowniczych w formie elektronicznej. Do tej pory dokumenty były wtórnie cyfryzowane w postaci skanowania podpisanych dokumentów papierowych. Dzięki integracji z e-podpisem SimplySign drukowanie i ręczne podpisywanie dokumentów nie jest już konieczne.

Stworzony przez Asseco SimplySign jest kwalifikowanym e-podpisem chmurowym, co oznacza, że funkcjonuje w formie aplikacji mobilnej. Do elektronicznego podpisania dokumentu nie jest potrzebny komputer stacjonarny ani żadne dodatkowe urządzenia, gdyż można to zrobić na każdym urządzeniu z dostępem do Internetu – np. smartfonie. To duża rewolucja w procesach HR – powiedział Artur Miękina, dyrektor sprzedaży projektowej w Asseco Data Systems.

Prawnym wymogiem koniecznym w procesie wydania certyfikatu podpisu elektronicznego jest weryfikacja tożsamości. Firmy chcące wdrożyć e-podpis w swojej firmie będą samodzielnie tworzyć Biznesowe Punkty Potwierdzania Tożsamości . To usprawni proces wydawania e-podpisu pracownikom i wyeliminuje konieczność weryfikowania ich tożsamości przez osoby spoza organizacji.Szanowna Użytkowniczko/Szanowny Użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r (zwanego dalej „Rozporządzenie”) informuję, iż:

 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Asseco Data Systems S.A. z siedzibą w Gdyni, ul. Podolska 21, 81-321 Gdynia;
 2. Kontakt do Inspektora ochrony danych w Asseco Data Systems S.A. można uzyskać pod adresem e – mail: IOD@assecods.pl, tel.+48 42 675 63 60.
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu:
  • przygotowania odpowiedzi na zapytanie na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia.
  • przesyłania informacji marketingowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej i programów automatyzujących na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną i w zw. z art. 172 ust. 1 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. prawa telekomunikacyjnego (zgoda alternatywna) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia.
 4. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do przygotowania i przedstawienia odpowiedzi na zapytanie oraz do czasu cofnięcia przez Panią/Pana wyrażonej zgody na otrzymywanie informacji marketingowych.
 5. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia/zapomnienia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Realizację wszystkich powyższych praw można zrealizować poprzez wniosek złożony na stronie https://www.daneosobowe.assecods.pl
 6. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Regulatora, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Rozporządzenia.
 7. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest niezbędne do realizacji wniosku z zapytaniem. Jest Pan/Pani zobowiązana do ich podania, a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości uzyskania odpowiedzi na wysłane zapytanie.
 8. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach przetwarzania danych osobowych podanych przy utworzeniu Konta i uzupełnianiu danych w nim zawartych oraz danych dotyczących aktywności w Serwisach (zgodnie z Polityką prywatności serwisu internetowego Asseco Data Systems S.A. Polityka prywatności)
  i aktywności związanej z naszą komunikacją mailową z Panią/Panem, a efektem takiego przetwarzania będzie dopasowanie informacji marketingowych dotyczących naszych produktów i usług, które mogą Panią/Pana zainteresować.

POLITYKA PRYWATNOŚCI