Startuje „Cloud by Asseco” – nowa marka na polskim rynku chmury

Startuje „Cloud by Asseco” – nowa marka na polskim rynku chmury

 

Wprowadzamy na rynek markę „Cloud by Asseco”. Jest to odpowiedź na rosnące potrzeby przedsiębiorców na rozwiązania oparte o technologię cloud. Strategia rozwoju to połączenie dotychczasowych kompetencji i doświadczeń Asseco w tworzeniu rozwiązań chmurowych z możliwościami wynikającymi z własnego zaplecza technologicznego i współpracy z największymi dostawcami  chmury publicznej.  

Wartość światowego rynku usług chmurowych wyceniana jest dziś na 250 mld USD. Jednocześnie prognozuje się podwojenie tej kwoty w ciągu najbliższych 2 lat.[1] Globalny trend wzrostu wartości rynku usług chmurowych jest coraz bardziej odczuwalny jest również w Polsce.  Krajowy rynek chmury rośnie kilka razy szybciej niż cały rynek IT. Dynamicznie wzrasta m.in. zapotrzebowanie przedsiębiorców na dedykowane i hybrydowe rozwiązania oparte o chmurę.

„Dwa lata temu Asseco Data Systems, wprowadziło na polski rynek innowacyjny, mobilny e-podpis w chmurze. Teraz startujemy z kompleksową ofertą pod marką „Cloud by Asseco”. Naszym celem na najbliższe lata jest wejście do grona liderów w dziedzinie usług związanych z przechodzeniem do  chmury i korzystaniem z tej technologii. Stworzenie marki „Cloud by Asseco” to z perspektywy spółki naturalny krok w rozwoju – w 2018 przychody Grupy ze sprzedaży w tym obszarze wyniosły ponad 300 mln PLN” – powiedział Andrzej Dopierała, Prezes Zarządu Asseco Data Systems.

Inwestycja w chmurę to długotrwały i wieloetapowy proces. Z naszych doświadczeń wynika, że dla klientów równie istotna jak wybrana technologia, jest marka partnera, który będzie odpowiedzialny za cyfrową transformację ich firmy. Oczekują wiarygodnego, doświadczonego partnera, który zagwarantuje długofalową współpracę. Wieloletnie doświadczenie zespołu Asseco Data Systems, które zdobyliśmy realizując dziesiątki  złożonych  projektów IT oraz własne zaplecze technologiczne w postaci centrów danych jest dla nich gwarantem sprawności i indywidualnego podejścia do każdego z realizowanych projektów” – powiedział Marcin Lebiecki, Dyrektor Pionu Usług Cloud i Centrum Danych w Asseco Data Systems.

Oferta „Cloud by Asseco” oparta jest o model multicloud. Asseco Data Systems jest strategicznym partnerem globalnych dostawców chmury takich jak Microsoft, Amazon oraz Oracle. Integrację rozwiązań opartych o chmurę publiczną uzupełnia oferta zaawansowanych technologicznie rozwiązań w modelu hybrydowym, które dzięki doświadczeniu i własnej infrastrukturze opartej o 3 centra danych w Polsce, projektowane są pod indywidualne potrzeby klientów.

Więcej informacji: http://www.asseco.cloud/

 [1] Źródło: https://www.srgresearch.com/articles/cloud-growth-rate-increases-amazon-microsoft-google-all-gain-market-share; Luty 2018 r, Raport PMR, 2018

 Szanowna Użytkowniczko/Szanowny Użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r (zwanego dalej „Rozporządzenie”) informuję, iż:

 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Asseco Data Systems S.A. z siedzibą w Gdyni, ul. Podolska 21, 81-321 Gdynia;
 2. Kontakt do Inspektora ochrony danych w Asseco Data Systems S.A. można uzyskać pod adresem e – mail: IOD@assecods.pl, tel.+48 42 675 63 60.
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu:
  • przygotowania odpowiedzi na zapytanie na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia.
  • przesyłania informacji marketingowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej i programów automatyzujących na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną i w zw. z art. 172 ust. 1 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. prawa telekomunikacyjnego (zgoda alternatywna) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia.
 4. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do przygotowania i przedstawienia odpowiedzi na zapytanie oraz do czasu cofnięcia przez Panią/Pana wyrażonej zgody na otrzymywanie informacji marketingowych.
 5. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia/zapomnienia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Realizację wszystkich powyższych praw można zrealizować poprzez wniosek złożony na stronie https://www.daneosobowe.assecods.pl
 6. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Regulatora, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Rozporządzenia.
 7. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest niezbędne do realizacji wniosku z zapytaniem. Jest Pan/Pani zobowiązana do ich podania, a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości uzyskania odpowiedzi na wysłane zapytanie.
 8. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach przetwarzania danych osobowych podanych przy utworzeniu Konta i uzupełnianiu danych w nim zawartych oraz danych dotyczących aktywności w Serwisach (zgodnie z Polityką prywatności serwisu internetowego Asseco Data Systems S.A. Polityka prywatności)
  i aktywności związanej z naszą komunikacją mailową z Panią/Panem, a efektem takiego przetwarzania będzie dopasowanie informacji marketingowych dotyczących naszych produktów i usług, które mogą Panią/Pana zainteresować.

POLITYKA PRYWATNOŚCI