XIX Europejskie Forum Podpisu Elektronicznego

XIX Europejskie Forum Podpisu Elektronicznego

EFPE to największa w Europie międzynarodowa konferencja poświęcona elektronicznym usługom zaufania i bezpieczeństwa, która już na stałe wpisała się w kalendarz spotkań ekspertów związanych z tą tematyką.

Uczestnicy reprezentowali różne środowiska – zarówno instytucje naukowe i organizacje publiczne (Komisja Europejska, ETSI, ENISA), jak również biznes – z roku na rok na Forum coraz więcej jest przedstawicieli firm z wielu różnych branż, które dzielą się swoim doświadczeniem związanym z praktycznym wdrażaniem różnych usług zaufania oraz poszukują rozwiązań na bazie e-podpisu usprawniających ich procesy biznesowe.

W tym roku mocno postawiliśmy na pokazanie praktycznego zastosowania e-podpisu i usług zaufania w biznesie – bardzo dużo takich przykładów pojawiło się w ciągu ostatniego roku. To dowód na to, jak dużą zmianę przeszliśmy w zakresie usług zaufania w ciągu kilkunastu miesięcy  – powiedziała Ewelina Chudy, Kierownik Biura Organizacyjnego EFPE.

Hasło przewodnie tegorocznej edycji brzmiało: Biznes bez papieru? Nieunikniony, czy niemożliwy? Swoim  doświadczeniem w tym zakresie podzielili się m.in. eksperci takich firm jak: Medicover, InPost, PKO BP, Samsung, PwC, a także przedstawiciele instytucji publicznych: Ministerstwa Cyfryzacji, Narodowego Banku Polskiego Urzędu Dozoru Technicznego

Swoją premierę podczas EFPE miał również przygotowany przez Obserwatorium.biz w partnerstwie z Asseco raport “Biznes bez papieru. Komercjalizacja eID i usług zaufania w Polsce i Europie”.

O perspektywie rozwoju biznesu usług bezpieczeństwa i zaufania eksperci Asseco Data Systems opowiedzieli również w wywiadzie dla Radia Szczecin.Szanowna Użytkowniczko/Szanowny Użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r (zwanego dalej „Rozporządzenie”) informuję, iż:

 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Asseco Data Systems S.A. z siedzibą w Gdyni, ul. Podolska 21, 81-321 Gdynia;
 2. Kontakt do Inspektora ochrony danych w Asseco Data Systems S.A. można uzyskać pod adresem e – mail: IOD@assecods.pl, tel.+48 42 675 63 60.
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu:
  • przygotowania odpowiedzi na zapytanie na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia.
  • przesyłania informacji marketingowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej i programów automatyzujących na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną i w zw. z art. 172 ust. 1 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. prawa telekomunikacyjnego (zgoda alternatywna) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia.
 4. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do przygotowania i przedstawienia odpowiedzi na zapytanie oraz do czasu cofnięcia przez Panią/Pana wyrażonej zgody na otrzymywanie informacji marketingowych.
 5. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia/zapomnienia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Realizację wszystkich powyższych praw można zrealizować poprzez wniosek złożony na stronie https://www.daneosobowe.assecods.pl
 6. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Regulatora, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Rozporządzenia.
 7. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest niezbędne do realizacji wniosku z zapytaniem. Jest Pan/Pani zobowiązana do ich podania, a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości uzyskania odpowiedzi na wysłane zapytanie.
 8. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach przetwarzania danych osobowych podanych przy utworzeniu Konta i uzupełnianiu danych w nim zawartych oraz danych dotyczących aktywności w Serwisach (zgodnie z Polityką prywatności serwisu internetowego Asseco Data Systems S.A. Polityka prywatności)
  i aktywności związanej z naszą komunikacją mailową z Panią/Panem, a efektem takiego przetwarzania będzie dopasowanie informacji marketingowych dotyczących naszych produktów i usług, które mogą Panią/Pana zainteresować.

POLITYKA PRYWATNOŚCI