ADS i Oracle wprowadzają innowacyjny system szkoleń z gwarancją

4/12/2018

Asseco Data Systems i Oracle wprowadziły program „100 % gwarancji satysfakcji”, który daje możliwość powtórzenia szkolenia w przypadku, gdy nie spełni ono oczekiwań uczestnika. To pierwsza taka oferta na polskim rynku szkoleniowym. Jest to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie zaawansowanych szkoleń podnoszących kompetencje IT i intensywnie rozwijającego się rynku szkoleniowego, na którym kluczowa jest jakość dostarczanej usługi.  

Na polskim rynku funkcjonuje obecnie ponad 10 tys. firm szkoleniowych. Nie wszystkie oferowane przez nie szkolenia są jednak autoryzowane przez zewnętrzne podmioty, które mogą potwierdzić jakość dostarczanych usług i realną wartość szkolenia. Zewnętrzna certyfikacja jest natomiast bardzo ważna w sektorze szkoleń IT.

„Na rynku szkoleń IT funkcjonuje wiele podmiotów nieautoryzowanych, które realizują szkolenia nie posiadając legalnego oprogramowania, bądź korzystając jedynie z darmowych, okrojonych funkcjonalnie aplikacji i środowisk testowych. Zdarza się, że materiały szkoleniowe nie są indywidualnie tworzone, ale kopiowane z ogólnodostępnych źródeł. Tego zjawiska jednak nie da się całkowicie wyeliminować, ale warto podejmować wszelkie inicjatywy promujące rzetelne szkolenia”. – powiedział Mariusz Lala, Dyrektor Pionu Szkoleń w Asseco Data Systems.

Asseco Data Systems jako największy autoryzowany partner Oracle University uruchomił program100% gwarancji satysfakcji uczestnika szkolenia”. W sytuacji, w której uczestnik szkolenia, z jakiegokolwiek powodu, np. własnej niedyspozycji, będzie chciał powtórzyć szkolenie, będzie mógł to zrobić bezpłatnie.

„Zauważamy, że ogólny poziom podstawowej wiedzy z zakresu produktów Oracle jest wysoki, dlatego stawiamy na bardziej zaawansowane szkolenia rozwijające wiedzę na temat współczesnych technologii takich jak chmura, blockchain, IoT, chatboty, AI czy machine learning. Oracle wraz ze swoimi partnerami stawia przede wszystkim na jakość szkoleń. Autoryzowane szkolenia tworzone są na bazie wielu lat doświadczeń, z wykorzystaniem najlepszego sprzętu i wybitnych trenerów. To zupełnie inny poziom skuteczności w porównaniu do nauki realizowanej na własną rękę”.- powiedział Rafał Łaba, dyrektor sprzedaży Oracle University na region  Europy Centralnej, Wschodniej oraz Rosji.

Wszystkie szkolenia realizowane w partnerstwie z Oracle University skutecznie przygotowują do konkretnej certyfikacji. Oracle University udzielił w swojej historii ponad 2 mln certyfikacji. W Polsce co roku jest to kilkaset osób.

Weryfikacja nabytych umiejętności w formie certyfikatu jest szczególnie ważna w sytuacji, kiedy pracodawca nie jest w stanie sprawdzić wiedzy i umiejętności specjalisty samodzielnie. Dokument taki jest gwarancją, iż zadania w zakresie projektowania, implementacji, utrzymania, czy też rozwoju kluczowych systemów informatycznych wspierających biznes pracodawcy zostaną wykonane przez pracownika należycie i przyniosą korzyść firmie. – mówi Mariusz Lala.

Więcej o szkoleniach Asseco Data Systems: https://academy.asseco.pl/