Ruszyły „Bony na cyfryzację”. Pozyskaj dofinansowanie na produkty Asseco Data Systems

22/9/2021

bon-cyfryzacja-asseco-ds

20 września ruszyło składanie wniosków w programie bezzwrotnych dotacji pt. „Bony na cyfryzację”, którego celem jest wsparcie w obszarze transformacji cyfrowej małych i średnich firm. W ramach ogłoszonego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości konkursu dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej polskie mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa mogą skorzystać z finansowania do 255 000 zł.

Celem programu „Bony na cyfryzację” jest łagodzenie skutków wystąpienia Covid-19 oraz ograniczenie ryzyka gospodarczego i społecznego wywołanego przez pandemię przy wykorzystaniu transformacji cyfrowej. Przedmiotem konkursu jest wdrożenie przez MŚP technologii cyfrowych w związku z koniecznością dokonania zmian procesów, sposobu funkcjonowania przedsiębiorstwa w warunkach epidemii lub wzmocnienia odporności biznesowej na wypadek kolejnych podobnych kryzysów.Rodzaje kosztów kwalifikujących się do dofinansowania:1) zakup usług programistycznych lub/i zakup oprogramowania gotowego, w tym w formie licencji (z wyłączeniem standardowego oprogramowania biurowego czy księgowego) w celu opracowania lub wprowadzenia rozwiązania cyfryzacyjnego – komponent obligatoryjny projektu;2) zakup środków trwałych, w tym maszyn i urządzeń, sprzętu komputerowego lub związanego z przesyłem lub magazynowaniem danych, środków niskocennych, lub/i zakup usług doradczych (w tym branżowych, technologicznych, biznesowych, prawnych) lub/i zakup usług szkoleniowych w celu wdrożenia rozwiązania cyfryzacyjnego – komponent fakultatywny projektu.

Wnioski można składać za pośrednictwem portalu PARP do 20 października 2021 r. Finansowanie można wykorzystać między innymi na produkty oferowane przez Asseco Data Systems. Spółka produkuje i rozwija oprogramowanie dla firm oraz przedsiębiorstw, dostarcza produkty i usługi, a także rozwiązania infrastruktury teleinformatycznej, oferuje centra danych, szkolenia i systemy zarządzania kapitałem ludzkim, specjalizuje się także w usługach bezpieczeństwa i zaufania danych oraz komunikacji masowej.Siłą napędową ADS jest przede wszystkim bliski kontakt z Klientem i doskonała znajomość jego potrzeb, czemu sprzyja działalność prowadzona w kilkunastu biurach w całej Polsce. Te atuty umożliwiają zachowanie elastyczności charakteryzującej mniejsze firmy, a także czerpanie z potencjału Grupy Asseco Poland – polskiego giganta IT o międzynarodowej skali działania.

Więcej o ofercie Asseco Data Systems: https://www.assecods.pl/oferta/

O konkursie „Bony na cyfryzację”: https://www.parp.gov.pl/component/grants/grants/wsparcie-msp-w-obszarze-cyfryzacji-bony-na-cyfryzacje