ADS wdroży nowy system IT w Idea Getin Leasing

ADS wdroży nowy system IT w Idea Getin Leasing

Jedna z największych w Polsce firm leasingowych powstała w lutym 2018 r. dzięki fuzji Idea Leasing i Getin Leasing. Proces pełnej integracji obu spółek będzie trwał kilkadziesiąt miesięcy. Za wdrożenie jednolitego systemu informatycznego, obsługującego procesy leasingowe obu spółek oraz dostosowanego do oczekiwań nowej organizacji, odpowiedzialne będzie Asseco Data Systems.

Integracja informatyczna jest jednym z najważniejszych zadań Idea Getin Leasing, której zarząd zdecydował się na współpracę z Asseco Data Systems. Stworzony przez Asseco system „LEO” umożliwi sprawne zarządzanie procesami leasingowymi, ich automatyzację oraz pozwoli na wdrażanie coraz bardziej zaawansowanych produktów dla korzystających z leasingu. Jest to pierwszy projekt informatyczny w polskim sektorze leasingowym o tak dużej skali wdrożenia.

 Wdrożenie nowego systemu IT to naturalny element procesu integracji dotychczasowych systemów obu spółek. Docelowo oznacza integrację portfeli/produktów do jednego systemu, automatyzację procesów masowych oraz upgrade technologiczny dostępu do danych. Kluczowe wymagania i efekty, jakich oczekujemy, są związane m.in. z elastycznością i sprawnością działania systemu oraz obsługą nowych, coraz bardziej zaawansowanych produktów i kalkulacji. Chcemy, żeby Asseco stworzyło stabilne i szybkie środowisko do realizacji procesów wsparcia sprzedaży oraz posprzedażowej obsługi klienta  – powiedział Lech Stabiszewski, członek Zarządu Idea Getin Leasing SA.

Wdrożenie „LEO IV” w Idea Getin Leasing to unikalny projekt informatyczny na polskim rynku. Docelowo będzie on zarządzał 500 tys. umów leasingowych. Naszym kluczowym wyzwaniem jest zapewnienie ciągłości pracy biznesu oraz przygotowanie systemu, który zautomatyzuje i usprawni procesy wewnętrzne oraz przygotuje klienta do wymagań, które mogą się pojawić w przyszłości w związku z postępującą digitalizacją branży leasingowej. System skróci czas wdrażania produktów na rynek oraz przyspieszy procesy wewnętrzne – powiedział Paweł Barchwic, wiceprezes zarządu Asseco Data Systems.

Z systemu „LEO IV” korzystać będą pracownicy back office w operacyjnej i księgowej części Centrali Idea Getin Leasing.Szanowna Użytkowniczko/Szanowny Użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r (zwanego dalej „Rozporządzenie”) informuję, iż:

 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Asseco Data Systems S.A. z siedzibą w Gdyni, ul. Podolska 21, 81-321 Gdynia;
 2. Kontakt do Inspektora ochrony danych w Asseco Data Systems S.A. można uzyskać pod adresem e – mail: IOD@assecods.pl, tel.+48 42 675 63 60.
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu:
  • przygotowania odpowiedzi na zapytanie na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia.
  • przesyłania informacji marketingowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej i programów automatyzujących na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną i w zw. z art. 172 ust. 1 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. prawa telekomunikacyjnego (zgoda alternatywna) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia.
 4. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do przygotowania i przedstawienia odpowiedzi na zapytanie oraz do czasu cofnięcia przez Panią/Pana wyrażonej zgody na otrzymywanie informacji marketingowych.
 5. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia/zapomnienia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Realizację wszystkich powyższych praw można zrealizować poprzez wniosek złożony na stronie https://www.daneosobowe.assecods.pl
 6. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Regulatora, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Rozporządzenia.
 7. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest niezbędne do realizacji wniosku z zapytaniem. Jest Pan/Pani zobowiązana do ich podania, a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości uzyskania odpowiedzi na wysłane zapytanie.
 8. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach przetwarzania danych osobowych podanych przy utworzeniu Konta i uzupełnianiu danych w nim zawartych oraz danych dotyczących aktywności w Serwisach (zgodnie z Polityką prywatności serwisu internetowego Asseco Data Systems S.A. Polityka prywatności)
  i aktywności związanej z naszą komunikacją mailową z Panią/Panem, a efektem takiego przetwarzania będzie dopasowanie informacji marketingowych dotyczących naszych produktów i usług, które mogą Panią/Pana zainteresować.

POLITYKA PRYWATNOŚCI