14 szkół wyższych przystąpiło do I edycji programu Asseco „Partnerstwo dla Uczelni”

11/5/2021

pdu ads

Asseco Data Systems we współpracy z operatorem Chmury Krajowej bezpłatnie udostępniło platformę edukacyjną dla szkół wyższych w ramach programu „Partnerstwo dla Uczelni”. Do I edycji programu przystąpiło 14 nowych uczelni. Rozwiązanie zostało wdrożone m.in. w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku i Politechnice Rzeszowskiej. Korzysta z niego ponad 85 tys. użytkowników. Na platformie odbyło się dotychczas blisko 4 tys. wykładów i przeprowadzonych zostało ponad 3 tys. egzaminów.

Przeczytaj więcej o programie „Partnerstwo dla Uczelni”. Pobierz

Uczelnie, przystępując do programu, otrzymały bezpłatny 6-miesięczny dostęp do kompleksowej platformy informatycznej umożliwiającej realizację dowolnego programu nauczania w trybie zdalnym. Rozwiązanie powstało na bazie wieloletniego doświadczenia we współpracy z polskimi szkołami wyższymi.

Traktujemy naszych kontrahentów jak partnerów, a nie klientów i taką filozofią kierujemy się od wielu lat. A dobrego partnera rozpoznaje się przede wszystkim w trudnych czasach. Takim sprawdzianem było zamknięcie uczelni w marcu 2020 r. W ciągu kilku dni powstała inicjatywa, w którą zaangażowały się Operator Chmury Krajowej oraz Google Polska. W prawdziwie ekspresowym tempie wdrożyliśmy Platformę Edukacyjną w kilkunastu uczelniach, które poprosiły nas o pomoc. Poświęciliśmy tysiące godzin pracy na to, żeby udało się zachować ciągłość procesów dydaktycznych i pomóc przetrwać naszym Partnerom w tej zupełnie nowej rzeczywistości. Działania te zostały wykonane całkowicie bezpłatnie i bez żadnych zobowiązań do dalszej współpracy. Wspierały je także organizacje, takie jak KRASP, KRePUZ czy Fundacja Edukacyjna Perspektywy – powiedział Daniel Lala, wiceprezes Asseco Data Systems, odpowiedzialny za Pion Rozwiązań dla Biznesu i Edukacji.

Platforma Edukacyjna umożliwia, m.in. prowadzenie zajęć w wirtualnych klasach, zdalne przeprowadzenie sesji egzaminacyjnej zarówno w formie ustnej, jak i pisemnej. Narzędzie udostępnia też monitoring realizacji procesu egzaminowania oraz umożliwia automatyzację oceniania i eksportu ocen. Zapewnia także stały kontakt wykładowców ze studentami, w tym przesyłanie i sprawdzanie zadań domowych, monitorowanie ich aktywności i postępów w nauce. System jest dostępny z poziomu przeglądarki www.

Program „Partnerstwo dla Uczelni” opiera się na wzajemnym szacunku i zaufaniu. Asseco w sumie współpracuje z ponad 50 uczelniami w Polsce. Uczelnie te są bardzo różnorodne, począwszy od dużych publicznych takich jak UMCS, Politechnika Śląska, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Akademia Marynarki Wojennej, poprzez uczelnie prywatne a skończywszy na szkołach zawodowych. W ramach tej współpracy próbujemy stworzyć pewien standard w zakresie systemów, informatycznych wspierających wszystkie obszary działalności uczelni. Istotnymi elementami tej strategii jest cyfryzacja oraz wykorzystanie możliwości rozwiązań chmurowych – powiedział Daniel Lala.

Narzędzie jest udostępniane z wykorzystaniem infrastruktury chmurowej Operatora Chmury Krajowej. Platforma wykorzystuje technologię Google Cloud i jest zintegrowana z narzędziami komunikacyjnymi Google we współpracy z polskim oddziałem firmy.

Platforma Edukacyjna Asseco jest rekomendowana przez Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) i znalazło się na liście narzędzi do nauki zdalnej opublikowanej przez Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Więcej informacji na: https://dlauczelni.assecods.pl/

https://youtu.be/v4VkLWTYHI8