Asseco Data Systems będzie współtworzyć Chmurę Krajową

15/4/2019

Asseco Poland i Asseco Data Systems rozpoczynają współpracę z Operatorem Chmury Krajowej. W ramach podpisanych umów ramowych będą świadczyć usługi integracyjne, a także dostarczać własny software. Spółki z Grupy Asseco znalazły się w gronie pięciu partnerów technologicznych Chmury Krajowej, która właśnie ogłosiła początek działalności operacyjnej.

Obie spółki z Grupy Asseco będą w ramach współpracy z Chmurą Krajową dostarczać zarówno własne produkty, jak również usługi związane z przejściem na nowy model funkcjonowania. Połączenie usług największego polskiego dostawcy oprogramowania z krajowym dostawcą chmury zagwarantuje klientom zarówno wysoką jakość usług, jak również maksymalne bezpieczeństwo.Asseco Data Systems wykorzystując swoje wszechstronne kompetencje w zakresie usług chmurowych, będzie wdrażać i udostępniać swoje rozwiązania również w oparciu o infrastrukturę Chmury Krajowej. ADS dysponuje również własną chmurą w modelu IaaS, CaaS oraz PaaS, dzięki czemu może realizować z Chmurą Krajową wspólne wdrożenia hybrydowe. Uzupełnia też jej usługi rozwiązaniami umożliwiającymi zachowanie ciągłości działania na wypadek awarii DRaaS (Disaster Recovery as a Service).

Polska Chmura to bardzo ważny i potrzebny projekt na polskim rynku IT i ogromna szansa na upowszechnienie technologii cloudowych zarówno w sektorze biznesowym jak i publicznym. Dzięki doświadczeniu ADS w obszarze tego typu rozwiązań, będziemy wspólnie z Chmurą Krajową realizować kompleksowe projekty integracyjne związane z migracją klientów do nowej chmury. Ponadto chcemy wykorzystać nasze kompetencje wspierając klientów w projektowaniu i optymalizacji architektury systemów IT, a także wdrażaniu rozwiązań hybrydowych – powiedział Marcin Lebiecki, Dyrektor Pionu Usług Chmurowych w Asseco Data Systems.