Asseco Liderem Technologii wg „Gazety Finansowej”

5/7/2023

Asseco Liderem Technologii wg „Gazety Finansowej”

Podpis biometryczny, który Asseco opracowało we współpracy z firmami Xtension i Samsung, został wyróżniony w rankingu „Liderzy Technologii” przygotowanym przez redakcję „Gazety Finansowej”.  Celem zestawienia jest zaprezentowanie firm, które m.in. dostarczają rozwiązania umożliwiające innym organizacją na bycie innowacyjnymi.

Podpis biometryczny rysikiem na ekranie tabletu

Rozwiązanie dostarczane przez Asseco umożliwia złożenie podpisu biometrycznego, czyli utrwalonego elektronicznie odręcznego znaku graficznego rysikiem na ekranie tabletu. Podczas jego składania rejestrowane są cechy biometryczne – takie jak nacisk i szybkość. W celu zabezpieczenia autentyczności pochodzenia i integralności podpisu oraz czasu jego złożenia zostało ono zintegrowane z kwalifikowanymi usługami zaufania Asseco zgodnymi z Rozporządzeniem eIDAS (pieczęć kwalifikowana i kwalifikowany elektroniczny znacznik czasu). Wraz z systemem SignaturiX i urządzeniami mobilnymi gwarantują one bezpieczeństwo składania i wiarygodność podpisu.

Podpis biometryczny zintegrowany z Zaufaną Trzecią Stroną

Unikalną cechą rozwiązania jest integracja z usługą Zaufanej Strony Trzeciej, która zarządza kluczem odszyfrowującym biometrię zebraną w trakcie podpisywania. Zaszyfrowane dane są przechowywane w podpisanym dokumencie, a konieczny do ich odszyfrowania klucz ma Asseco – spółka pełni więc rolę Zaufanej Strony Trzeciej.