Centrum Danych reprezentantem Polskiej Chmury

29/8/2018

news_chmura polska_1|Polska_Chmura

Centrum Danych ADS wzięło aktywny udział we współtworzeniu znaku jakości promującego usługi chmurowe w Polsce. Posługiwać się nim będą polskie firmy, które zapewniają przejrzystość w zakresie ochrony prawnej i ochrony bezpieczeństwa usług chmurowych.

Centrum Danych w ramach członkostwa w Polish Data Center Association (PDCA), w ostatnim czasie brało aktywny udział we współtworzeniu znaku jakości, który promuje usługi chmurowe w Polsce. Znak „Polska chmura” powstał, aby promować rodzime centra danych świadczące usługi chmurowe, które przestrzegają wymogów w zakresie ochrony danych osobowych oraz wspierają polską gospodarkę poprzez spełniane obowiązków podatkowych w naszym kraju. Posługiwanie się tym znakiem potwierdza wysokie standardy bezpieczeństwa przetwarzania danych w chmurze.Firmy, które wspólnie z Centrum Danych Asseco Data Systems, rozpoczynają posługiwanie się znakiem „Polska Chmura” oraz jego promowanie, zapewniają rzetelne usługi w chmurze, przejrzystość w zakresie ochrony prawnej i ochrony bezpieczeństwa usług chmurowych realizowanych dla klientów w Polsce i zagranicą. „Motywacją do stworzenia znaku, było skonsolidowanie działań firm, które dostarczają rozwiązania chmurowe i stawiają na pierwszym miejscu troskę o rzetelność świadczenia usług i ochronę danych. Promowanie rodzimych usługodawców data center daje jasny sygnał odbiorcom tych usług, o tym którzy dostawcy gwarantują przejrzystość prawną i największe bezpieczeństwo przetwarzanych danych.” – Wiesław Wilk, Prezes Polskiego Związku Przetwarzania Danych.

Polish Data Center Association – pierwszy w Polsce związek skupiający ośrodki przetwarzania danych. W jego skład wchodzą: Asseco Data Systems S.A., ATM, Data Center PPNT, DCPG, Infomex, Onet, Polcom, Sinersio, Talex, WCSS. Misją Polish Data Center Association jest dbanie o dobre interesy polskich ośrodków przetwarzania danych oraz zachęcanie polskich firm i instytucji państwowych do korzystania z outsourcingu IT w data center.