Certum wzmacnia weryfikację tożsamości dzięki unikatowym identyfikatorom LEI

24/8/2020

Computer keyboard button with blue fingerprint

Centrum certyfikacyjne Asseco Data Systems będzie wydawać certyfikaty SSL/TLS zawierające LEI (Legal Entity Identifier) – identyfikator nadawany podmiotom prawnym w celu uwiarygodnienia ich tożsamości. Wszystkie organizacje realizujące transakcje finansowe są zobowiązane do posiadania tego unikalnego kodu.

Nowa usługa jest efektem współpracy Asseco z Ubisecure, akredytowanym przez GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation) wystawcą identyfikatorów LEI. Nadawany danej organizacji kod jest unikalny w skali globalnej i jako jedyny został zatwierdzony przez kraje G20. Dotychczas wystawionych zostało ok. 1,6 mln identyfikatorów. Posiadanie LEI jest niezbędne szczególnie dla organizacji z sektora finansowego, np. banków czy biur maklerskich.

Stale rozwijamy nasze produkty, tak aby nasi klienci mogli korzystać z bezpiecznych usług zaufania, spełniających globalne standardy – powiedział Tomasz Litarowicz, Dyrektor Pionu Usług Bezpieczeństwa i Zaufania Certum, Asseco Data Systems. Identyfikator LEI to istotny atrybut, który wzmacnia certyfikaty TLS/SSL. Ponadto usługa RapidLEI, której dostawcą jest Ubisecure, umożliwi naszemu zespołowi sprawne wydawanie certyfikatów TLS/SSL o najwyższym poziomie wiarygodności tożsamości – dodał.

Identyfikator jest odnawiany co rok. Oznacza to, że jest już zgodny z najnowszymi wymogami dotyczącymi wydawania SSL/TLS, które muszą spełniać podmioty wystawiające te certyfikaty. Dzięki identyfikatorowi każda instytucja oraz osoba fizyczna może sprawdzić tożsamość danej organizacji, wpisując jej numer w ogólnodostępnej i bezpłatnej bazie rejestrów LEI.

Dołączenie przez Certum do programu LEI firmy Ubisecure, który jest dedykowany dla podmiotów certyfikujących, pokazuje zaangażowanie Asseco w zapewnienie jeszcze wyższego poziomu usług zaufania w swoich produktach TLS/SSL. Firma Certum posiada silną sieć partnerską i wielu klientów w całej Europie, a my jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy dostarczyć wartość, jaką LEI zapewnia szerokiej bazie klientów używających certyfikatów tożsamości – powiedział Chris Hudson, Dyrektor Pionu Sprzedaży RapidLEI, Ubisecure.

W ostatnich latach zaszło wiele zmian w zakresie poprawy bezpieczeństwa zapewnianego przez certyfikaty TLS/SSL. Włączenie LEI jako atrybutu identyfikującego organizację jest odpowiednim krokiem w kierunku zwiększenia przejrzystości, zaufania i rozliczalności certyfikatów. Jako partner Certum i RapidLEI, z zadowoleniem przyjmujemy to partnerstwo i jego potencjał – powiedziała Patrycja Tulińska, Prezes PSW GROUP:

Certyfikaty Certum są dostępne za pośrednictwem globalnej sieci partnerów, w tym PSW GROUP.

Więcej informacji na https://www.certum.pl/pl/