Europejskie Forum Podpisu Elektronicznego już 30 września!

8/8/2020

Linkedin-v1-PL-750x430

Asseco Data Systems po raz kolejny jest organizatorem największej w Europie konferencji poświęconej podpisowi elektronicznemu i usługom zaufania. Tematem przewodnim tegorocznej edycji, która odbędzie się online, jest „Trusted Economy”. Eksperci z całego świata, reprezentujący administrację państwową i samorządową, jak również środowiska naukowe oraz biznesowe, podsumują, jak wydarzenia z ostatnich miesięcy wpłynęły na rozwój rozwiązań paperless. Przedstawią także najciekawsze wdrożenia oraz przeanalizują usługi zaufania w kontekście technologii, takich jak blockchain, sieć 5G czy IoT.

Europejskie Forum Podpisu Elektronicznego już od 20 lat stanowi kluczowe wydarzenie na rynku usług bezpieczeństwa i zaufania. W tym roku postanowiliśmy zmienić formę spotkania i zorganizować je w wersji online. Ponadto zdecydowaliśmy o uruchomieniu bezpłatnego wariantu uczestnictwa – powiedział Tomasz Litarowicz, Dyrektor Konferencji EFPE. Model e-konferencji jest pewnym wyzwaniem, ale przede wszystkim szansą na udział ekspertów z całego świata. Liczymy na to, że zaangażowanie prelegentów z innych krajów przyczyni się do jeszcze wyższego poziomu merytorycznego tego wydarzenia – dodał.

Zakres tematyczny spotkania:Przegląd zmian na rynku w 2020 roku w eID oraz usługach zaufania: Polska i EuropaReakcja rynku usług zaufania i eID na sytuację z COVID-19. Czy rozwiązania dostępne w ramach usług zaufania i eID, pomogły w przyspieszonej lekcji transformacji cyfrowej dla setek tysięcy ludzi i firm? Jakie zmiany regulacyjne, technologiczne, biznesowe w związku z tym zostaną z nami na stałe? Pespektywa wybranych rynków międzynarodowych i Polski.“Trusted economy” w praktyceNajciekawsze i najbardziej reprezentatywne przykłady wdrożeń eID i usług zaufania w wybranych branżach: – bankowej, leasingowej, handlu detalicznego, administracji publicznej i innych.Narzędzia “Trusted economy”Przegląd najważniejszych trendów oraz konkretnych rozwiązań w zakresie narzędzi eID oraz usług zaufania: – nowe rodzaje podpisów elektronicznych, projektowane i wdrażane rozwiązania eDelivery, rosnąca waga walidacji usług zaufania, video-onboarding i inne.Perspektywy rozwoju eID i usług zaufaniaAspekty ekonomiczne, prawne, technologiczne oraz powiązania z administracją publiczną – które z tych elementów będą wspierać , a które hamować rozwój rynku w perspektywie polskiej i europejskiej – wywiady z ekspertami oraz debaty z uczestnikami rynku i publicznością konferencji w trybie online.Formularz rejestracyjny jest dostępny na: www.efpe.pl