Asseco w katalogu usług ZUCH

Asseco w katalogu usług ZUCH

Usługi Asseco Data Systems spełniły rygorystyczny proces weryfikacji Ministerstwa Cyfryzacji i są dostępne na platformie ZUCH (System Zapewniania Usług Chmurowych). Portal umożliwia jednostkom administracji publicznej wybór sprawdzonych zewnętrznych dostawców IT. Na platformie znalazło się blisko czterdzieści usług Asseco, które między innymi pozwalają uruchomić w pełni funkcjonalne środowiska chmurowe, dostarczają wsparcie we wdrażaniu oprogramowania czy zapewniają wsparcie ekspertów.

Bezpieczeństwo w chmurze

ZUCH stanowi platformę współpracy pomiędzy administracją publiczną a dostawcami usług chmurowych. Za jego pomocą zweryfikowane firmy IT przedstawiają ofertę usług i rozwiązań chmurowych w spójny i ujednolicony sposób, a urzędy mają dostęp do nowoczesnych i bezpiecznych rozwiązań informatycznych.

Stworzony przez Ministerstwo Cyfryzacji katalog usług chmurowych dla instytucji publicznych to przede wszystkim szansa na szybszą, bezpieczniejszą i skuteczną adopcję nowoczesnych rozwiązań w administracji. Dzięki katalogowi instytucje publiczne będą podnosić swoją efektywność pracy i rozszerzać zakres usług realizowanych za pośrednictwem nowoczesnych technologii. W dłuższej perspektywie powinno to mieć pozytywny wpływ nie tylko na komfort i szybkość realizacji procesów administracyjnych, ale również na efektywność naszej gospodarki. Mając to na uwadze, szczególnie cieszy nas fakt, że jesteśmy częścią tego projektu oraz że w pierwszej odsłonie katalogu pojawiło się aż 39 usług chmurowych oferowanych przez Assecododaje Marcin Lebiecki, Dyrektor Pionu Usług Cloud i Data Center, Asseco Data Systems.

Dostawcy usług chmurowych prezentowani są w portalu w spójny i usystematyzowany sposób. Dzięki temu urzędy mogą w krótkim czasie zweryfikować kompetencje firm, zakres ich działania oraz dostępność usług i na tej podstawie dokonać właściwego wyboru. W katalogu prezentowane są usługi chmurowe dostarczane przez certyfikowanych dostawców, którzy spełniają wymagane standardy bezpieczeństwa.

Asseco w ZUCHu

Trwająca pandemia przyspieszyła wiele procesów transformacji cyfrowej. To co do tej pory było planem, nagle stało się realną potrzebą i podstawą działania, od którego zależy tempo rozwoju gospodarki. Chmura daje elastyczność i zwinność, co w związku z obecną sytuacją nabiera szczególnego znaczenia. Te wyzwania stoją nie tylko przed firmami, ale także przed instytucjami publicznymi.

Rozpoczynając proces transformacji, warto skorzystać ze wsparcia doświadczonych, sprawdzonych partnerów i wysokiej klasy specjalistów, gdyż daje to gwarancję osiągnięcia założonych celów. W ramach Systemu Zapewniania Usług Chmurowych Asseco udostępniło szereg rozwiązań, które wesprą instytucje publiczne w zakresie uruchomienia środowiska chmurowego, wdrożenia oprogramowania czy udzielania bieżącego wsparcia eksperckiego – dodaje Wojciech Woś, Dyrektor Pionu Rozwiązań Workflow i Zarządzania Oświatą, Asseco Data Systems.

Od lipca br. Asseco Data Systems oferuje portfolio swoich rozwiązań w ramach platformy ZUCH, gdzie udostępniono blisko czterdzieści usług z obszaru Cloud, w katalogach:

 • Wsparcie Usług Chmurowych (Cloud Support) – dwadzieścia jeden usług eksperckich i doradczych.
 • Chmurowe Usługi Infrastrukturalne (Cloud Hosting) – dwanaście usług w modelu IaaS opartych o wiodące chmury obliczeniowe Azure i AWS, które pozwalają uruchomić
  w pełni funkcjonalne środowiska chmurowe.
 • Oprogramowanie Chmurowe (Cloud Software) – sześć usług: Elektroniczne Archiwum, System Elektronicznego Obiegu Dokumentów – EZD Edicta, Kompleksowy System Rekrutacji, Platforma Mieszkańca, WIBO – Platforma wspomagająca procedurę budżetu partycypacyjnego.


Szanowna Użytkowniczko/Szanowny Użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r (zwanego dalej „Rozporządzenie”) informuję, iż:

 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Asseco Data Systems S.A. z siedzibą w Gdyni, ul. Podolska 21, 81-321 Gdynia;
 2. Kontakt do Inspektora ochrony danych w Asseco Data Systems S.A. można uzyskać pod adresem e – mail: IOD@assecods.pl, tel.+48 42 675 63 60.
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu:
  • przygotowania odpowiedzi na zapytanie na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia.
  • przesyłania informacji marketingowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej i programów automatyzujących na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną i w zw. z art. 172 ust. 1 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. prawa telekomunikacyjnego (zgoda alternatywna) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia.
 4. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do przygotowania i przedstawienia odpowiedzi na zapytanie oraz do czasu cofnięcia przez Panią/Pana wyrażonej zgody na otrzymywanie informacji marketingowych.
 5. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia/zapomnienia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Realizację wszystkich powyższych praw można zrealizować poprzez wniosek złożony na stronie https://www.daneosobowe.assecods.pl
 6. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Regulatora, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Rozporządzenia.
 7. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest niezbędne do realizacji wniosku z zapytaniem. Jest Pan/Pani zobowiązana do ich podania, a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości uzyskania odpowiedzi na wysłane zapytanie.
 8. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach przetwarzania danych osobowych podanych przy utworzeniu Konta i uzupełnianiu danych w nim zawartych oraz danych dotyczących aktywności w Serwisach (zgodnie z Polityką prywatności serwisu internetowego Asseco Data Systems S.A. Polityka prywatności)
  i aktywności związanej z naszą komunikacją mailową z Panią/Panem, a efektem takiego przetwarzania będzie dopasowanie informacji marketingowych dotyczących naszych produktów i usług, które mogą Panią/Pana zainteresować.

POLITYKA PRYWATNOŚCI