„Centrum usług wspólnych” tematem przewodnim VII edycji Konferencji Użytkowników Systemu Otago

„Centrum usług wspólnych” tematem przewodnim VII edycji Konferencji Użytkowników Systemu Otago

 

W Gdyni spotkali się przedstawiciele władz samorządowych, użytkownicy Systemu Otago, aby wymienić się doświadczeniami we wdrażaniu rozwiązań informatycznych wpisujących się w ideę smart city, wspierających pracę urzędów i służących mieszkańcom.

W dniach 09-10.06.2016r odbyła się w Gdyni VII edycja Konferencji Użytkowników Systemu  Otago. Została ona zorganizowana przez Pion Administracji Terenowej Asseco Data Systems SA (ADS), spółki powstałej na bazie wiedzy i wieloletniego doświadczenia sześciu polskich firm z Grupy Asseco min. ZUI Otago.

Konferencję otworzyli: prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, prezes Asseco Poland Adam Góral oraz prezes Asseco Data Systems Andrzej Dopierała.

Konferencja została objęta patronatem honorowym Prezydenta Miasta Gdyni i tym samym wpisała się w kalendarz obchodów 90-lecia Miasta Gdyni.

Jak podkreślił Wojciech Szczurek:

Wiemy doskonale, że podstawowym elementem, który sprawia, że Gdynia może się rozwijać jest gospodarka i to gospodarka bardzo nowoczesna. Stąd chcemy, aby tak znakomite firmy jak Asseco Data Systems, były obecne w naszym mieście.

Podobnie jak w poprzednich latach, gośćmi konferencji byli przedstawiciele samorządów: urzędów miejskich, marszałkowskich, jednostek budżetowych – głównie użytkownicy systemu Otago, z terenu całej Polski.

Tegoroczna edycja konferencji poświęcona była problematyce „Centrum usług wspólnych”. Uczestniczący w niej włodarze samorządów, przedstawiali swoje dotychczasowe doświadczenia w powoływaniu i organizacji centrum usług wspólnych (CUW). Zastanawiali się, jakie usługi i dla jakich podmiotów warto organizować oraz w jakiej formule. Dyskutowano także nad różnymi modelami, jakie można przyjąć przy tworzeniu CUW. Jak stwierdziła Barbara Szymańska – dyrektor Biura Informatyki Urzędu Miejskiego w Gdańsku:

Bez wątpienia nowoczesna administracja wymaga efektywnego IT i każdy samorząd musi sam zdecydować, jakie rozwiązania organizacyjne i techniczne zostaną wdrożone, aby to osiagnąć. Trzeba to dostosować do stawianych celów, potrzeb oraz kultury swojej organizacji, możliwości finansowych i kadrowych.

Konferencja była także  okazją do poznania nowych funkcjonalności systemu Otago oraz innych rozwiązań z portfolio Asseco Data Systems z obszaru smart city (m.in. systemy zarządzania transportem miejskim, systemy inteligentnego oświetlenia, rozwiązania dotyczące kart miejskich), składających się na spójne rozwiązanie, obejmujące wszystkie obszary działania miasta. Jak podkreślił podczas otwarcia konferencji Prezes ADS, Andrzej Dopierała:

Samorządy są jednym z najważniejszych klientów ADS, dlatego będziemy utrzymywać i rozwijać nasz flagowy system OTAGO i jak też inne produkty w ADS tak, aby umożliwiać sprawne zarządzanie całym obszarem miejskim.

 

O firmie Asseco Data Systems

Firma Asseco Data Systems (ADS) to jedna z największych spółek IT w Polsce, należąca do Grupy Asseco – 6. producenta oprogramowania w Europie. Oferuje rozwiązania i oprogramowanie dla administracji samorządowej oraz biznesu. W ofercie ADS znajdują się także systemy dedykowane dla klientów na poziomie ogólnopolskim, np. z branży leasingowej i finansowej. Jest także właścicielem największego polskiego centrum certyfikacji, oferującego usługi kwalifikowanych usług zaufania (podpis elektroniczny) oraz usług bezpieczeństwa w tym certyfikatów SSL. Spółka wspiera biznes swoich klientów także w obszarze zarządzania dokumentami elektronicznymi oraz usługami drukowania i korespondencji masowej. Jest ona także największym dostawcą usług szkoleniowych IT i platform do zarządzania kapitałem ludzkim oraz do e-edukacji. ADS jest także właścicielem wyspecjalizowanych centrów danych zachowujących najwyższe normy i certyfikaty bezpieczeństwa.

 

Kontakt dla mediów

Rzecznik Prasowy konferencji, Asseco Data Systems:

Dorota Marzec, Biuro Zarządu,
Asseco Data Systems S.A., ul. Branickiego 13, Warszawa,
tel. +48 22 574 88 43, tel. kom.: 661 923 066,
e-mail: dorota.marzec@assecods.pl

Zdjęcia

DSC_0212 DSC_0163DSC_0246Szanowna Użytkowniczko/Szanowny Użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r (zwanego dalej „Rozporządzenie”) informuję, iż:

 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Asseco Data Systems S.A. z siedzibą w Gdyni, ul. Podolska 21, 81-321 Gdynia;
 2. Kontakt do Inspektora ochrony danych w Asseco Data Systems S.A. można uzyskać pod adresem e – mail: IOD@assecods.pl, tel.+48 42 675 63 60.
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu:
  • przygotowania odpowiedzi na zapytanie na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia.
  • przesyłania informacji marketingowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej i programów automatyzujących na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną i w zw. z art. 172 ust. 1 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. prawa telekomunikacyjnego (zgoda alternatywna) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia.
 4. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do przygotowania i przedstawienia odpowiedzi na zapytanie oraz do czasu cofnięcia przez Panią/Pana wyrażonej zgody na otrzymywanie informacji marketingowych.
 5. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia/zapomnienia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Realizację wszystkich powyższych praw można zrealizować poprzez wniosek złożony na stronie https://www.daneosobowe.assecods.pl
 6. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Regulatora, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Rozporządzenia.
 7. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest niezbędne do realizacji wniosku z zapytaniem. Jest Pan/Pani zobowiązana do ich podania, a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości uzyskania odpowiedzi na wysłane zapytanie.
 8. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach przetwarzania danych osobowych podanych przy utworzeniu Konta i uzupełnianiu danych w nim zawartych oraz danych dotyczących aktywności w Serwisach (zgodnie z Polityką prywatności serwisu internetowego Asseco Data Systems S.A. Polityka prywatności)
  i aktywności związanej z naszą komunikacją mailową z Panią/Panem, a efektem takiego przetwarzania będzie dopasowanie informacji marketingowych dotyczących naszych produktów i usług, które mogą Panią/Pana zainteresować.

POLITYKA PRYWATNOŚCI