Certum wzmacnia weryfikację
tożsamości dzięki unikatowym
identyfikatorom LEI

Certum wzmacnia weryfikację
tożsamości dzięki unikatowym
identyfikatorom LEI

Centrum certyfikacyjne Asseco Data Systems będzie wydawać certyfikaty SSL/TLS zawierające LEI (Legal Entity Identifier) – identyfikator nadawany podmiotom prawnym w celu uwiarygodnienia ich tożsamości. Wszystkie organizacje realizujące transakcje finansowe są zobowiązane do posiadania tego unikalnego kodu.

Nowa usługa jest efektem współpracy Asseco z Ubisecure, akredytowanym przez GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation) wystawcą identyfikatorów LEI. Nadawany danej organizacji kod jest unikalny w skali globalnej i jako jedyny został zatwierdzony przez kraje G20. Dotychczas wystawionych zostało ok. 1,6 mln identyfikatorów. Posiadanie LEI jest niezbędne szczególnie dla organizacji z sektora finansowego, np. banków czy biur maklerskich.

Stale rozwijamy nasze produkty, tak aby nasi klienci mogli korzystać z bezpiecznych usług zaufania, spełniających globalne standardy – powiedział Tomasz Litarowicz, Dyrektor Pionu Usług Bezpieczeństwa i Zaufania Certum, Asseco Data Systems. Identyfikator LEI to istotny atrybut, który wzmacnia certyfikaty TLS/SSL. Ponadto usługa RapidLEI, której dostawcą jest Ubisecure, umożliwi naszemu zespołowi sprawne wydawanie certyfikatów TLS/SSL o najwyższym poziomie wiarygodności tożsamości – dodał.

Identyfikator jest odnawiany co rok. Oznacza to, że jest już zgodny z najnowszymi wymogami dotyczącymi wydawania SSL/TLS, które muszą spełniać podmioty wystawiające te certyfikaty. Dzięki identyfikatorowi każda instytucja oraz osoba fizyczna może sprawdzić tożsamość danej organizacji, wpisując jej numer w ogólnodostępnej i bezpłatnej bazie rejestrów LEI.

Dołączenie przez Certum do programu LEI firmy Ubisecure, który jest dedykowany dla podmiotów certyfikujących, pokazuje zaangażowanie Asseco w zapewnienie jeszcze wyższego poziomu usług zaufania w swoich produktach TLS/SSL. Firma Certum posiada silną sieć partnerską i wielu klientów w całej Europie, a my jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy dostarczyć wartość, jaką LEI zapewnia szerokiej bazie klientów używających certyfikatów tożsamości – powiedział Chris Hudson, Dyrektor Pionu Sprzedaży RapidLEI, Ubisecure.

W ostatnich latach zaszło wiele zmian w zakresie poprawy bezpieczeństwa zapewnianego przez certyfikaty TLS/SSL. Włączenie LEI jako atrybutu identyfikującego organizację jest odpowiednim krokiem w kierunku zwiększenia przejrzystości, zaufania i rozliczalności certyfikatów. Jako partner Certum i RapidLEI, z zadowoleniem przyjmujemy to partnerstwo i jego potencjał – powiedziała Patrycja Tulińska, Prezes PSW GROUP:

Certyfikaty Certum są dostępne za pośrednictwem globalnej sieci partnerów, w tym PSW GROUP.

Więcej informacji na https://www.certum.pl/pl/Szanowna Użytkowniczko/Szanowny Użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r (zwanego dalej „Rozporządzenie”) informuję, iż:

 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Asseco Data Systems S.A. z siedzibą w Gdyni, ul. Podolska 21, 81-321 Gdynia;
 2. Kontakt do Inspektora ochrony danych w Asseco Data Systems S.A. można uzyskać pod adresem e – mail: IOD@assecods.pl, tel.+48 42 675 63 60.
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu:
  • przygotowania odpowiedzi na zapytanie na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia.
  • przesyłania informacji marketingowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej i programów automatyzujących na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną i w zw. z art. 172 ust. 1 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. prawa telekomunikacyjnego (zgoda alternatywna) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia.
 4. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do przygotowania i przedstawienia odpowiedzi na zapytanie oraz do czasu cofnięcia przez Panią/Pana wyrażonej zgody na otrzymywanie informacji marketingowych.
 5. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia/zapomnienia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Realizację wszystkich powyższych praw można zrealizować poprzez wniosek złożony na stronie https://www.daneosobowe.assecods.pl
 6. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Regulatora, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Rozporządzenia.
 7. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest niezbędne do realizacji wniosku z zapytaniem. Jest Pan/Pani zobowiązana do ich podania, a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości uzyskania odpowiedzi na wysłane zapytanie.
 8. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach przetwarzania danych osobowych podanych przy utworzeniu Konta i uzupełnianiu danych w nim zawartych oraz danych dotyczących aktywności w Serwisach (zgodnie z Polityką prywatności serwisu internetowego Asseco Data Systems S.A. Polityka prywatności)
  i aktywności związanej z naszą komunikacją mailową z Panią/Panem, a efektem takiego przetwarzania będzie dopasowanie informacji marketingowych dotyczących naszych produktów i usług, które mogą Panią/Pana zainteresować.

POLITYKA PRYWATNOŚCI