Silna pozycja Asseco Data Systems
w sektorze szkoleń wg raportu
Computerworld TOP200

Silna pozycja Asseco Data Systems
w sektorze szkoleń wg raportu
Computerworld TOP200

Asseco Data Systems kolejny rok z rzędu zajęło 2. miejsce w zestawieniu największych dostawców usług szkoleniowych w raporcie Computerworld TOP200. Ponadto znalazło się w pierwszej dziesiątce w 9 kategoriach rankingu, będącego podsumowaniem kondycji sektora ICT w Polsce.

Asseco Data Systems w 2020 r. ze świadczenia usług szkoleniowych uzyskało przychód w wysokości blisko 36 mln zł, co ponownie zapewniło mu miejsce na podium w tej kategorii. Spółka niezmiennie jest też w gronie największych dostawców dla sektora edukacyjnego i naukowo-badawczego oraz administracji publicznej i służb mundurowych. Ponadto umocniła swoją pozycję awansując w zestawieniach największych dostawców usług serwisowych oraz tych świadczonych w modelu cloud.

KategoriaMiejsce
Najwięksi dostawcy usług szkoleniowych2
Najwięksi dostawcy rozwiązań i usług IT dla sektora edukacyjnego i naukowo-badawczego5
Najwięksi dostawcy rozwiązań i usług IT dla sektora administracji publicznej i służb mundurowych
Najwięksi dostawcy usług serwisowych7
Najwięksi dostawcy usług w modelu cloud8
Najwięksi dostawcy rozwiązań bezpieczeństwa8
Najwięksi dostawcy rozwiązań i usług IT dla sektora utilities9
Najwięksi dostawcy systemów zarządzania procesami i elektronicznym9
Najwięksi dostawcy rozwiązań i usług IT dla sektora handlu10

Asseco Data Systems jest jedną z największych polskich spółek informatycznych, która jest unikalnym połączeniem firmy software’owej i usługowej. Tworzy zaawansowane narzędzia IT, będące siłą napędową technologicznej rewolucji przedsiębiorstw. Dostarczane przez nią rozwiązania obsługują najważniejsze procesy biznesowe przedsiębiorstw oraz instytucji z różnych branż, w tym m.in. finansowej, ubezpieczeniowej, edukacyjnej i usługowej. Stanowią również ważny element cyfryzacji sektora administracji samorządowej. Asseco Data Systems specjalizuje się m.in. w usługach paperless, rozwiązaniach smart city, systemach analitycznych oraz wdrażaniu technologii chmurowej. Jest także największym w Polsce dostawcą podpisu elektronicznego i wiodącym twórcą kompleksowej oferty IT dla szkół wyższych. Posiada wszechstronne kompetencje, które tworzą efekt synergii i pozwalają budować rozwiązania „szyte na miarę” potrzeb każdego klienta. Spółka zatrudnia ponad 800 ekspertów i specjalistów IT. Swoje bogate doświadczenie oraz know-how zawdzięcza przynależności do międzynarodowej Grupy Asseco, która swoją działalność prowadzi w 60 krajach.