Stworzyliśmy najnowocześniejszy dworzec w kraju

Stworzyliśmy najnowocześniejszy dworzec w kraju

Zrealizowany przez Asseco Data Systems projekt Dworca Komunikacji Lokalnej w Rzeszowie od początku 2019 roku jest dostępny dla podróżnych. Wyposażony w wiele innowacyjnych rozwiązań jest to najnowocześniejszy tego typu obiekt w Polsce i pierwszy dworzec stworzonym nie przez firmy budowlane, a technologiczne. 

Na zlecenie Zarządu Transportu Miejskiego Pion Cyfrowej Infrastruktury Miejskiej Asseco Data Systems stworzył infrastrukturę IT konieczną do uruchomienia Systemu Zarządzania Dworcem Lokalnym. Całość wdrożonych rozwiązań zintegrowaliśmy z funkcjonującym już od kilku lat Rzeszowskim Inteligentnym Systemem Transportowym, który obejmuje m.in. system monitorowania strefy parkingowej, interaktywne tablice przystankowe i biletomaty. W 2018 r. infrastruktura została przez Asseco Data Systems rozbudowana o nowe elementy – 49 rzeszowskich przystanków objęto aktywnym monitoringiem.

Nowoczesne Centrum Nadzoru Dworca Lokalnego obejmuje informację pasażerską oraz system inteligentnego monitoringu wizyjnego. Informacje dla podróżnych przekazywane są za pomocą interaktywnych tablic i wyświetlaczy uzupełnianych zapowiedziami głosowymi, poprzez serwis internetowy oraz tzw infokiosk czyli elektroniczny punkt informacji pasażerskiej. Bilety można kupić w automacie. Dzięki możliwościom “Metropolis” – stworzonej przez Asseco platformy do zintegrowanego zarządzania miejską infrastrukturą, system monitorowania peronów autobusowych obsługuje również zatoki przystankowe na terenie Rzeszowa.  Inteligentny monitoring wizyjny pozwala na automatyczne rozpoznawanie pojazdów korzystających z zarówno z infrastruktury dworca, jak i miejskich przystanków. Kamery odczytują tablice rejestracyjne i kategorie pojazdu, wyliczają czas korzystania z miejskiej infrastruktury, sprawdzają, czy pojazd jest do tego uprawniony oraz naliczają opłaty.

Niezwykle nowoczesny jest też sam budynek terminala autobusowego, który został wyposażony m.in. w panele fotowoltaiczne.

O rzeszowskim projekcie opowiedział dziennikowi “Rzeczpospolita” Paweł Sokołowski, Dyrektor w Pionie Cyfrowej Infrastruktury Miejskiej w Asseco Data Systems.

 Obiekt w całości pokrytą fotowoltaiką, panele znajdują się na elewacjach, wiatach przystankowych, a nawet żaluzjach. Klimatyzacja automatycznie potrafi dostosować się do pogody na zewnętrz. W efekcie dworzec jest zeroemisyjną i samowystarczalną energetycznie konstrukcją. – powiedział Paweł Sokołowski, Dyrektor w Pionie Cyfrowej Infrastruktury Miejskiej w ADSSzanowna Użytkowniczko/Szanowny Użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r (zwanego dalej „Rozporządzenie”) informuję, iż:

 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Asseco Data Systems S.A. z siedzibą w Gdyni, ul. Podolska 21, 81-321 Gdynia;
 2. Kontakt do Inspektora ochrony danych w Asseco Data Systems S.A. można uzyskać pod adresem e – mail: IOD@assecods.pl, tel.+48 42 675 63 60.
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu:
  • przygotowania odpowiedzi na zapytanie na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia.
  • przesyłania informacji marketingowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej i programów automatyzujących na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną i w zw. z art. 172 ust. 1 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. prawa telekomunikacyjnego (zgoda alternatywna) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia.
 4. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do przygotowania i przedstawienia odpowiedzi na zapytanie oraz do czasu cofnięcia przez Panią/Pana wyrażonej zgody na otrzymywanie informacji marketingowych.
 5. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia/zapomnienia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Realizację wszystkich powyższych praw można zrealizować poprzez wniosek złożony na stronie https://www.daneosobowe.assecods.pl
 6. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Regulatora, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Rozporządzenia.
 7. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest niezbędne do realizacji wniosku z zapytaniem. Jest Pan/Pani zobowiązana do ich podania, a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości uzyskania odpowiedzi na wysłane zapytanie.
 8. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach przetwarzania danych osobowych podanych przy utworzeniu Konta i uzupełnianiu danych w nim zawartych oraz danych dotyczących aktywności w Serwisach (zgodnie z Polityką prywatności serwisu internetowego Asseco Data Systems S.A. Polityka prywatności)
  i aktywności związanej z naszą komunikacją mailową z Panią/Panem, a efektem takiego przetwarzania będzie dopasowanie informacji marketingowych dotyczących naszych produktów i usług, które mogą Panią/Pana zainteresować.

POLITYKA PRYWATNOŚCI