Informacje
o Asseco Data Systems

Andrzej Dopierała

Prezes Zarządu Asseco Data Systems SA, Wiceprezes Zarządu Asseco Poland SA
Z wykształcenia jest inżynierem elektrykiem. Po studiach pracował w USA i Kanadzie. Po powrocie do Polski, w latach 1994 – 2006 pracował w Hewlett-Packard Polska, gdzie przez ostatnie osiem lat pełnił funkcję Prezesa Zarządu. Następnie został Prezesem Zarządu Oracle Polska. We wrześniu 2013 r. został Wiceprezesem Zarządu Asseco Poland odpowiedzialnym m.in. za sektor obronności i rozwiązania cyberbezpieczeństwa. Od 2016 r. jest Prezesem Zarządu Asseco Data Systems. Od czerwca 2019 r. pełnił funkcję Prezesa Zarządu ComCERT. Od kwietnia 2021 r. jest Przewodniczącym Rady Nadzorczej tej spółki.
x

Paweł Barchwic

Wiceprezes Zarządu
Absolwent Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Od września 1996 r. związany z firmą ADH-Soft, w której do końca 2000 r. pełnił funkcję programisty. Od stycznia 2001 r. do grudnia 2009 r. pełnił funkcję Dyrektora Działu Oprogramowania. W grudniu 2009 r. został Członkiem Zarządu tej spółki, a w kwietniu 2011 r. Prezesem Zarządu. Od 2016 r. jest Wiceprezesem Zarządu Asseco Data Systems odpowiedzialnym za Pion Oprogramowania dla Leasingu, Pion Rozwiązań Komunalnych oraz Pion Systemów ERP.
x

Daniel Lala

Wiceprezes Zarządu
Studiował na Politechnice Gdańskiej, na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki. Karierę zawodową rozpoczął w 1996 r. w firmie Combidata Poland osiągając w 2012 r. stanowisko Prezesa Zarządu. Pełnił również funkcję członka Rady Nadzorczej spółki Multitrade. Od 1996 r. jest związany z Grupą Asseco, wcześniej Prokom. Od 2016 r. jest Wiceprezesem Zarządu Asseco Data Systems odpowiedzialnym za Pion Asseco Academy, Pion Systemu Otago, Pion Rozwiązań dla Biznesu i Edukacji oraz Pion Wytwarzania Oprogramowania.
x

Lech Szczuka

Wiceprezes Zarządu
Absolwent Wydziału Elektrotechniki Politechniki Gdańskiej, podyplomowych studiów Zarządzanie Projektami w Warszawskiej Wyższej Szkole Informatyki i zdobywca certyfikatu ITIL. Od początku kariery związany z branżą IT – działa w obszarze systemów świadczeń emerytalno-rentowych dla ZUS i KRUS oraz rozwiązań chmurowych. Od 2017 r. jest Wiceprezesem Zarządu Asseco Data Systems, w której odpowiada za Pion Systemów Kluczowych, Pion Utrzymania i Rozwoju Oprogramowania oraz Pion Integracji Systemów. Od maja 2021 r. jest Prezesem Asseco Cloud.
x

Marek Woźniak

Wiceprezes Zarządu
Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej. Karierę zawodową rozpoczął w 2004 r. w Softbanku, pracując jako analityk finansowy. Po połączeniu Asseco Poland i Softbanku od 2007 r. związany jest z Grupą Asseco – przez 13 lat pracował w Asseco Poland osiągając stanowisko Dyrektora Działu Kontrolingu Grupy Asseco. W latach 2017-2018 pełnił funkcję Członka Zarządu odpowiedzialnego za obszar finansów w DahliaMatic (Grupa Asseco). Od 2019 r. jest Wiceprezesem Zarządu Asseco Data Systems nadzorującym Administrację, Finanse, HR, Dział Prawny i Procesy Wewnętrzne.
x

Paweł Barnaś - Prokurent

Rada Nadzorcza:

Adam Góral– Przewodniczący Rady Nadzorczej

Piotr Augustyniak– Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej

Jarosław Adamski – Sekretarz Rady Nadzorczej

Waldemar Kępski – Członek Rady Nadzorczej

Jacek Duch – Członek Rady Nadzorczej

Artur Kucharski – Członek Rady Nadzorczej

Zbigniew Jagiełło - Członek Rady Nadzorczej

Aktualności

Tworzymy oprogramowanie, usługi i rozwiązania do cyfryzacji biznesu i administracji centralnej i samorządowej.

Asseco komercyjnym dostawcą skrzynki do e-Doręczeń

Dokonania Asseco w Afryce docenione przez międzynarodowe instytuty badawcze

Kolejne miasta oferują mieszkańcom nową funkcję w aplikacji mObywatel

Rzeszów wprowadza e-bilet w komunikacji miejskiej

Jednorazowy podpis kwalifikowany w HR w ING Banku Śląskim S.A.

Code Signing – zaufani dostawcy podpisują swoje aplikacje.

30 lat oprogramowania dla samorządów

Toruń i Grudziądz dołączają do pilotażu nowej funkcji w aplikacji mObywatel

Asseco liderem raportu „ITWiz Best100” za 2022 rok

Automatyczne e-pieczętowanie z kwalifikowaną pieczęcią elektroniczną