BIL – Numer 1 (113), wiosna 2017

W najnowszym numerze BIL-a znajdziesz następujące artykuły:

AKTUALNOŚCI

Asseco Data Systems na Motor Finance: Europe Conference and Awards 2017

Nasza firma, czołowy dostawca oprogramowania dla branży leasingowej, była w tym roku partnerem i sponsorem przeglądu rynku leasingowego w Polsce na konferencji Motor Finance: Europe Conference Awards 2017, która odbyła się 16 marca br. we Frankfurcie. Na tym prestiżowym spotkaniu instytucji, nie tylko z branży motoryzacyjnej, odbywającym się rokrocznie, gościliśmy już po raz trzeci, uczestnicząc w rozmowach dotyczących istotnych zagadnień europejskiej branży motoryzacyjnej.

Stawiamy na lepszą jakość, a nie „jakoś to będzie…”, czyli jak przygotowujemy wydania wersji naszych systemów

Wprowadzamy nowy sposób wydawania wersji naszych systemów. Po co to robimy? Chcemy zaproponować Państwu wspólną pracę nad harmonogramami wydań, co pozwoli usprawnić planowanie projektów oraz wprowadzić większą kontrolę nad wprowadzaniem zmian, a zmniejszyć ryzyko wystąpienia błędów. Nowy sposób przygotowywania wydań, to także przekazywanie Państwu kilku projektów w jednym wydaniu. Po więcej szczegółów zapraszamy do lektury niniejszego artykułu.

Grupa Asseco zbuduje nowy system informatyczny dla Łodzi

Wdrożenie w łódzkim Urzędzie Miasta rozwiązania ERP, to pierwszy w polskim samorządzie projekt informatyczny realizowany na tak dużą skalę. Wartość projektu wraz z asystą techniczną to 28 mln zł. Liderem Konsorcjum jest Asseco Data Systems S.A. specjalizujące się m.in. w rozwiązaniach IT dla samorządów.

 

Asseco rozpoczyna współpracę z Kancelarią Sejmu. Umowa na dostarczenie nowoczesnego systemu Obsługi głosowań

Kancelaria Sejmu i Asseco podpisały umowę na wdrożenie nowoczesnego systemu informatycznego obsługi głosowań w Sali Posiedzeń. Składa się on ze specjalnego oprogramowania, sprzętu oraz infrastruktury technicznej. Główne prace będą wykonywane w sierpniu podczas przerwy w pracach Sejmu. Wartość projektu wynosi 4,7 mln zł brutto.

 

Asseco Data Systems stworzyło uniwersalny standard dla mobilnego e-podpisu, który może być stosowany na całym świecie

Asseco Data Systems jest jedyną polską firmą zaproszoną przez Adobe do powołanego w 2016 r. Cloud Signature Consortium. Przez ostatnie miesiące, 12 firm technologicznych pracowało nad narzędziami, które pozwolą w praktyce stosować wymogi unijnego rozporządzenia eIDAS oraz rozwijać innowacyjne usługi zaufania na całym świecie.

Aktualności z ADS

Sprawdź cichego pomocnika CoreLEO w działaniu!

Automatyzacja to trwały trend w nowoczesnych technologiach, coraz więcej codziennych, żmudnych zadań jesteśmy skłonni zlecać automatom i robotom. Wydaje się nam, że odległe są czasy, kiedy w firmie leasingowej nie będzie zupełnie personelu, jedynie osoba zarządzająca, która rano uruchomi automat, a wieczorem przeczyta raport z wykonanych przez niego zadań (takie rzeczy dopiero w LEO XXI ;-)). Już dziś można jednakże wesprzeć użytkowników w ich codziennej pracy, zatrudniając CoreLEO do automatycznych czynności.

OFERTA MIESIĄCA

OPROGRAMOWANIE DLA BIZNESU

Cichy pomocnik w akcji – CoreLEO

W pracy każdego z nas znajdziemy czynności, które są realizowane według z góry określonych reguł i muszą być powtarzane według określonego harmonogramu. I czy jest to weryfikacja zdolności kredytowej klienta, kontrola kompletności dokumentów, czy przygotowywanie faktur, mają jeden ostateczny cel: zapewnić należytą obsługę klienta. Jednakże bez względu jak pasjonujące są to działania i jaką wagę mają w procesie firmy, przy n-tej realizacji chcemy zawołać „Czemu, czemu to znowu się dzieje?”, zaczynamy marzyć, aby ktoś wyręczył nas z ciągłego stukania w te same klawisze.

Zabezpiecz swoją aplikację internetową certyfikatem SSL

Podaj hasło, podaj swoje dane osobowe, akceptuj zakup w sklepie internetowym lub uzyskaj dostęp do konta bankowego, zmień status w profilu społecznościowym – w Internecie to codzienność. Dziesiątki razy podajemy hasła i łączymy się ze stronami, które żądają od nas danych i udostępniają nasze dane osobowe, czy te dotyczące fizycznej obecności w konkretnym miejscu! Czy możemy czuć się bezpieczni?

WYPOWIEDŻ EKSPERTA

ZANIM ZADZWONISZ DO SERWISU/KONSULTANTA LEO

Komunikat w sprawie podwyższenia zabezpieczeń Apache

Informujemy o konieczności modyfikacji zabezpieczeń Apache przed sposobem ataku Clickjacking oraz Cross-site scripting. Brak modyfikacji może spowodować nieprawidłowe działanie aplikacji webLSP/webDFE. Artykuł zawiera instrukcję, prezentującą krok po kroku, w jaki sposób wprowadzić podwyższenie zabezpieczeń Apache.