Aktualności

Asseco Data Systems na Motor Finance: Europe Conference and Awards 2016

 

 

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, że nasza firma, czołowy dostawca oprogramowania dla branży leasingowej była w tym roku partnerem i sponsorem konferencji Motor Finance: Europe Conference and Awards 2016, która odbyła się 7 kwietnia br. we Frankfurcie. Na tym prestiżowym spotkaniu instytucji, nie tylko z branży motoryzacyjnej, odbywającym się rokrocznie, gościliśmy już po raz drugi, uczestnicząc w rozmowach dotyczących istotnych zagadnień europejskiej branży motoryzacyjnej.

Motor Finance: Europe Conference and Awards w tym roku zgromadziła 150 uczestników przedstawicieli z instytucji finansowych typu „captive”, banków, firm leasingowych oraz specjalistów finansowych z branży motoryzacyjnej w aktywnej dyskusji na temat kluczowych zagadnień stojących przed przemysłem motoryzacyjnym.

 

Konferencja obfitowała w inspirujące sesje główne oraz nieformalne spotkania, które pozwoliły jej uczestnikom zaangażować się w kuluarowe dyskusje.
Uczestnicy konferencji postawili ważne pytania dotyczące przyszłości finansów rynku motoryzacyjnego w obliczu dynamicznie zmieniających się warunków, m.in.: nowych regulacji prawnych, rozwoju leasingu, zachowania konsumentów, zarządzania flotą oraz wzroście trendów e-mobilności.

 

Najważniejsze poruszane kwestie to:
• Wpływ regulacji prawnych na zmiany w branży motoryzacyjnej oraz w zakresie kredytów konsumenckich.
• Przyczynianie się do wzrostu potencjału w branży w Europie i poza nią.
• Badanie możliwości wprowadzenia na rynki pojazdów zasilanych alternatywnymi źródłami energii.
• Wzrost znaczenia nowej generacji klientów, dla których większą wartość ma „używanie niż posiadanie”, a co za tym idzie poszukujących innych, nowych produktów leasingowych.
• Wpływ wzrostu znaczenia urządzeń mobilnych na wybór samochodu i formy finansowania.
• Najlepsze nowo powstające produkty, które pozwolą firmie utrzymać się wśród wiodących graczy na rynku.
• Wzrost jakości usług marketingowych jako odpowiedź na oczekiwania klientów.
• Trend „Big Data” dla sektora samochodowego – czy to ostatnia szansa na jego wykorzystanie?
• Identyfikacja kluczowych zagrożeń istotnych dla branży oraz sposoby ich pokonywania.

 

Miło nam również poinformować, że w tym roku zaszczytne wyróżnienie Captive of the Year otrzymał wieloletni Klient Asseco Data Systems Pionu Oprogramowania dla Leasingu, firma BMW Group Financial Services.

 

autor: Grażyna Gołaś